Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək” İctimai Birliyinin nümayəndələri tələbələrlə görüş keçirdi
SDU-da “Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək” İctimai Birliyinin nümayəndələri tələbələrlə görüş keçirdi
Dekabrın 2-də “Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək” İctimai Birliyinin nümayəndələri Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri ilə görüşdü.
Tədbiri universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov açaraq qonaq və iştirakçıları salamladı, bildirdi ki, Azərbaycanda gənclərlə iş dövlət siyasətinin prioriteti və mühüm tərkib hissəsidir. Bu gün dövlətin və cəmiyyətin inkişafında gənclərin yaxından iştirakının şahidi oluruq. Gənclərimiz ictimai və siyasi baxımdan olduqca fəaldır. Bu istər dövlət, istər özəl, istərsə də QHT sektorunda özünü aydın göstərir. Sevindirici və qürurverici haldır ki, dövlətin idarəetmə və qanunvericilik infrastrukturlarındakı uğurlu layihələrdə gənc imzaların sayı gündən-günə artır. Bu gün ölkənin müxtəlif bölgələrində gənclər evi, mərkəzləri fəaliyyət göstərir və onların idarəçiliyi gənclərə həvalə olunur. Dövlətin gənclər strategiyasına uyğun olaraq, bu cür məkanların istifadəsi, müxtəlif qurum və QHT-nın fəaliyyəti gənclərin gələcək hədəflərinin, ambisiyalarının seçilməsinə xidmət edir. Hər bir cəmiyyətin sağlam düşüncəli, təfəkkürlü gənclərə böyük ehtiyacı var. Bu kimi tədbirlərin reallaşdırılması gənclərin maariflənməsinə, vətənimizin inkişafı üçün ictimai fəallıqlarının artırılmasına, onların cəmiyyətin təkamülü ilə bağlı tədbirlərdə məhsuldar iştiraklarına müsbət təsir etməklə yanaşı, gənclərin intellektual inkişafına və onlarda müstəqil düşüncə tərzinin formalaşmasına, təhsil və karyeralarında sərbəst seçim etmələrinə də mühüm təsir göstərir.
GMD-nin baş katibi Aynurə Salmanlı çıxış edərək iştirakçıları salamladı, “Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək İctimai Birliyi” nin fəaliyyət istiqaməti, həyata keçirdiyi layihələr və birliyə qoşulmağın yolları haqqında ətraflı məlumat verdi. Bildirdi ki, 30 avqust 2012-ci ildə təsis edilmiş birlik fəaliyyətə başladığı ilk gündən elmi, mədəni, sosial inkişafı rəhbər tutub və gənclərin sosial işlərdə hüquqlarının təmsil və müdafiəsinə daim dəstək göstərib. GMD ictimai birliyi gənclərin istənilən mövzuda müraciətlərinə xüsusi diqqətlə yanaşıb. Həyata keçirilən bir çox layihə gənclərin təklif və ideyaları əsasında reallaşdırılıb. “Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək” İctimai Birliyi Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu tərəfindən maliyyələşdirilir və hər layihədə öz dəstəyini açıq şəkildə göstərir.

Home | News | REPRESENTATIVES OF "SUPPORT TO YOUTH EDUCATION " PUBLIC UNION HELD A MEETING WITH STUDENTS AT SSU
REPRESENTATIVES OF "SUPPORT TO YOUTH EDUCATION " PUBLIC UNION HELD A MEETING WITH STUDENTS AT SSU
On December 2, representatives of the Public Union "Support to the Education of Youth" met with the students of Sumgayit State University.
Opening the event, the university's vice-rector for Social affairs and public relations, associate professor Elmar Khalilov  greeted the guests and participants, and stated that work with youth in Azerbaijan is a main priority in the state policy. Today, we see the close participation of young people in the development of the state and society. Our young people are very active from a social and political point of view. It is gratifying and proud that the number of signatures of youth  in successful projects in the state's administrative and legislative infrastructures is increasing day by day. Today, youth centers operate in different regions of the country and their management is entrusted to young people. In accordance with the state's youth strategy, the use of such spaces, the activities of various institutions and NGOs serve to select the future goals and ambitions of young people. Every society is in great need of intellectual young people. The implementation of such events has a positive effect on the education of young people, increasing their social activities for the development of our country,  their productive participation in events related to the evolution of society, as well as the intellectual development of young people and the formation of independent thinking in them, their free choice in education and career.
General secretary of SYE Aynura Salmanli greeted the participants and gave detailed information about the activity of the " Support to youth education" implemented projects and ways to join the union. She said that the association, founded on August 30, 2012, has guided the scientific, cultural and social development since the first day of its operation and has always supported the representation and protection of the rights of young people in social affairs. Many implemented projects were carried out based on the suggestions and ideas of young people. "Support to Youth Education" Public Union is financed by the Youth Fund of the Republic of Azerbaijan and clearly shows its support in every project.