Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı qeyd olundu
Yerləşdirilmə tarixi : 27 Dekabr 2022 14:43
SDU-da 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı qeyd olundu
Dekabrın 27-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə tədbir keçirildi.
Əvvəlcə 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr olunmuş videoçarx nümayiş olundu.
Tədbiri universitetin Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru dosent Natiq Talıbov açaraq, iştirakçılara rektor professor Elxan Hüseynovun salamlarını və təbriklərini çatdırdı, bu əlamətdar günün əhəmiyyətindən, Dünya Azərbaycanlılarının birlik və həmrəyliyindən söz açdı. O, bu tarixi günün qeyd olunmasında respublikanın inkişafının möhkəm təməlini qoyan ümummilli lider Heydər Əliyevin milli həmrəyliyin möhkəmləndirilməsi sahəsində əvəzsiz xidmətlərindən, dünya azərbaycanlılarının vahid ideya ətrafında birləşməsindən və bununla bağlı uğurlu dövlət siyasətindən danışdı. Ulu öndərin milli həmrəylik və azərbaycançılıq amalının şüurlarımızda möhkəm yer tutmasına yönəlmiş uzaqgörən siyasətinin bu gün möhtərəm Prezidentimiz cənab İlham Əliyev tərəfindən ardıcıl və sistemli şəkildə davam etdirildiyini bildirdi.
Prorektor onu da qeyd etdi ki, 2022-ci il həm ölkəmiz üçün, həm də universitetimiz üçün uğurlu illərdən biri oldu. İl ərzində qarşımıza qoyduğumuz bütün məqsədlərə çatdıq. Belə ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi yüksək səviyyədə qeyd olundu, universitetimizin bir qrup əməkdaşı Prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən “Əməkdar müəllim” və “Tərəqqi” medalları ilə təltif edildi. Əlbəttə ki, bu dövlət başçımızın bizim əməyimizə verdiyi qiymət, bizə etimadın böyük göstəricisidir.
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə xalqımızı ürəkdən təbrik edən dosent Natiq Talıbov hər kəsə möhkəm cansağlığı, ailə səadəti, könül xoşluğu, doğma Azərbaycanımıza nurlu sabahlar arzuladı.
Tədbir tələbələrimizin ifaları, universitetin “Səma” rəqs qrupunun maraqlı rəqs nömrələri və eləcə də incəsənət nümayəndələrinin təqdim etdikləri geniş konsert proqramı ilə davam etdi.

Главная страница | Новости | В СГУ отметили День солидарности азербайджанцев мира и праздник Нового года
Yerləşdirilmə tarixi : 27 Декабрь 2022 14:43
В СГУ отметили День солидарности азербайджанцев мира и праздник Нового года
27 декабря в Сумгаитском государственном университете состоялось мероприятие по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года.
Мероприятие началось с демонстрации видеоролика, посвященного 31 Декабря – Дню солидарности азербайджанцев мира.
Проректор по организации учебного процесса и технологии обучения доц. Натиг Талыбов передал участникам приветствия и поздравления ректора проф. Эльхана Гусейнова, рассказал об историческом значении этого знаменательного дня, о единстве и сплоченности азербайджанцев мира. Он отметил неоценимые заслуги общенационального лидера Гейдара Алиева в деле укрепления национальной солидарности, объединения азербайджанцев всего мира вокруг единой идеи и рассказал о проводимой в этом направлении успешной государственной политике. Проректор заявил, что дальновидную политику Великого лидера, направленную на укрепление в нашем сознании идеи азербайджанства, сегодня последовательно и планомерно продолжает Президент Ильхам Алиев.
Доц. Натиг Талыбов также отметил, что 2022 год стал одним из успешных как для нашей страны, так и для нашего университета. Мы достигли всех поставленных в начале года целей. В этом году было отмечено 60-летие Сумгаитского государственного университета, Указом Президента Ильхама Алиева группа сотрудников университета была награждена медалью «Терегги» и почетным званием «Заслуженный учитель». Высокая оценка главы государства, данная нашей работе, является показателем его доверия к нам.
Поздравляя наш народ с Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом, доц. Натиг Талыбов пожелал всем крепкого здоровья, семейного счастья, добра и светлого будущего родному Азербайджану.
Мероприятие продолжилось выступлениями студентов, интересными танцевальными номерами танцевального коллектива университета «Сема», а также концертной программой деятелей искусства.