Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşlarının əmək haqları artırıldı
Sumqayıt Dövlət Universiteti əməkdaşlarının sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində daha bir uğurlu addım atıldı. Universitetin əməkdaşlarının əmək haqları artırıldı.
Ölkəmizdə aparılan sosial islahatlar vətəndaşların rifahının yüksəlməsinə xidmət edir.  Əhalinin rifahının və məmnunluğunun təminatı, həyat səviyyəsinin yüksəldilməsi, həssas qruplara diqqət və qayğının artırılması Prezident İlham Əliyevin uğurlu sosial-iqtisadi siyasətinin ana xəttini təşkil edir. Atılan mühüm addımlar, xüsusilə son illərdə həyata keçirilən ardıcıl  sosial islahatlar bu istiqamətdə mühüm uğurların əldə olunmasına, sosial müdafiə və aktiv məşğulluq proqramlarının ildən-ilə genişləndirilməsinə şərait yaradıb.
Müasir dövrdə həm ayrı-ayrı müəssisələrin, həm də bütövlükdə cəmiyyətin inkişaf səviyyəsi və tempini insan kapitalı müəyyənləşdirir. Məhz buna görə də insan kapitalının inkişaf etdirilməsi artıq əksər dünya ölkələri, o cümlədən Azərbaycan üçün prioritet məsələyə çevrilmişdir. Ölkəmizdə də insan kapitalının davamlı inkişafı istiqamətində çox mühüm tədbirlər həyata keçirilir.
Prezident cənab İlham Əliyevin tapşırığı ilə 2022-ci ilin dövlət büdcəsində əhalinin sosial rifah halının yaxşılaşdırılması üçün uğurlu addımlar atılmışdır. Sumqayıt Dövlət Universitetində də Azərbaycan dövlətinin siyasi kursunu rəhbər tutaraq əməkdaşların maddi rifah halının yaxşılaşdırılması və sosial müdafiəsinin daha da gücləndirilməsi  daim diqqətdə saxlanılır. Bu da müəllim və əməkdaşların əməyini stimullaşdırır və fəaliyyətinin inkişaf etdirilməsinə motivasiya yaradır.
Qeyd edək ki, son illər ərzində Sumqayıt Dövlət Universitetində  əmək haqları mütəmadi olaraq artırılır.

Главная страница | Новости | Сотрудникам СГУ повышена зарплата
С целью усиления социальной защиты сотрудников Сумгаитского государственного университета повышена зарплата всем сотрудникам вуза.
Социальные реформы, проводимые в стране, служат повышению благосостояния граждан. Обеспечение материального благосостояния и признательности, повышение уровня жизни, внимания и заботы к малообеспеченным группам являются главными составляющими успешной социально-экономической политики Президента Ильхама Алиева. Важные шаги, предпринятые в этой области, успешные последовательные социальные реформы, социальная защита способствуют год от года расширению активных программ занятности.
На современном этапе темп уровня развития отдельных предприятий, а также, в целом, общества определяет человеческий капитал.  Именно поэтому развитие человеческого капитала стало приоритетом для большинства стран мира, в том числе и Азербайджана.  В нашей стране предпринимаются важные меры по устойчивому развитию человеческого капитала.
По поручению Президента Ильхама Алиева в государственном бюджете 2022 года предусмотрен ряд мер по улучшению социального благосостояния населения. Руководствуясь политическим курсом азербайджанского правительства, Сумгаитский государственный университет постоянно проявляет заботу об улучшении материального благосостояния своих сотрудников и усилении их социальной защиты. Это, в свою очередь, стимулирует труд преподавателей и сотрудников, мотивирует их деятельность.
Следует отметить, что за последние годы в Сумгаитском государственном университете периодически повышается зарплата сотрудников.