SDU-da ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı sorğu keçirilmişdir
Sumqayıt Dövlət Universitetində dekabr ayının 19-dan 29-dək universitetin əməkdaşları və tələbələri arasında anonim və şəffaf şəkildə Sumqayıt Dövlət Universitetinin ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı sorğu keçirilmişdir. Sorğunun keçirilməsində əsas məqsəd SDU-nun ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin mütəmadi olaraq izlənilməsi, təhlili və təkmilləşdirilməsindən ibarətdir. Ümumilikdə sorğuda 1700 nəfər iştirak etmişdir. Nəticələrə əsasən universitetin fəaliyyəti ilə bağlı informasiyaları əməkdaşların 84%-i universitetin rəsmi saytından, tələbələrin 49,3%-i isə universitetin sosial şəbəkə hesablarından əldə edirlər. Əməkdaşların 49,2 %-i universitetin rəsmi saytının fəaliyyətini “əla”, tələbələrin isə 50,8%-i “yaxşı” qiymətləndirib. Əməkdaşların 49,2%-i, tələbələrin isə 49,4 %-i  universitetin rəsmi sosial şəbəkə hesablarının fəaliyyətini “yaxşı” qiymətləndiriblər.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəsmi saytının funksionallığını və hədəf auditoriyası arasında populyarlığını artırmaq məqsədilə 23 may 2022-ci il tarixində SDU-nun rəsmi internet saytı yeni formatda və sistemləşdirilərək oxucuların istifadəsinə verilib. Universitetin rəsmi saytının formatının yenilənməsindən sonra məlumatların əlçatanlığı əməkdaşlarımızın 89,3 %-ni, tələbələrin isə 77,2 %-ini tam qane edir. Universitetin fəaliyyəti ilə bağlı məlumatların əldə edilməsi və sorğuların cavablandırılmasının operativliyi əməkdaşların 89,3 %-ni, tələbələrin isə 80,8 %-ni tam qane edir.
Qeyd edək ki, aparılmış sorğu çərçivəsində universitetin ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində iştirakçıların rəy və təklifləri dəyərləndiriləcək.

Главная страница | Новости | В СГУ проведен опрос по оценке деятельности вуза по информированию общественности о своей деятельности
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Январь 2023 16:40
В СГУ проведен опрос по оценке деятельности вуза по информированию общественности о своей деятельности
С 19 по 29 декабря был проведен анонимный опрос среди сотрудников и студентов Сумгаитского государственного университета относительно оценки деятельности вуза по информированию общественности. Основной целью опроса является проведение мониторинга, анализ и совершенствование деятельности СГУ, направленной на информирование общественности. Всего в опросе приняли участие 1700 человек. Согласно результатам 84% сотрудников получают информацию о деятельности вуза с официального сайта вуза, а 49,3% студентов — из аккаунтов вуза в социальных сетях. На «отлично» оценили деятельность официального сайта вуза 49,2% сотрудников и 50,8% студентов. Активность официальных аккаунтов вуза в социальных сетях на «хорошо» оценили 49,2% сотрудников и 49,4% студентов.
В целях повышения функциональности официального сайта Сумгаитского государственного университета и его популярности среди целевой аудитории 23 мая 2022 года официальный сайт Сумгаитского государственного университета был систематизирован и передан в пользование читателей в новом формате. Доступность информации после обновления формата официального сайта университета оценили 89,3% сотрудников и 77,2% студентов СГУ. Свою удовлетворенность оперативностью распространения информации о деятельности вуза и получения ответа на запросы выразили 89,3% сотрудников и 80,8% студентов.
Отметим, что результаты проведенного опроса, а также мнения и предложения участников будут учитываться для улучшения деятельности университета по информированию общественности.