Dekabrın 30-da Sumqayıt Dövlət Universitetində payız semestrinin imtahan sessiyasına start verildi.
İmtahanlar Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin 16.12.2022-ci il tarixli F-721 saylı əmrinə müvafiq olaraq əyani formada keçirilir.
Rektor professor Elxan Hüseynovun müvafiq əmrinə əsasən imtahan sessiyası 30 dekabr 2022-ci il tarixindən 2 fevral 2023-cü il tarixinədək davam edəcək. İmtahanlar bütün fakültələrdə monitorinq formasında aparılacaq.
Sessiyanın gedişi zamanı imtahanların nəticəsindən yarana biləcək narazılıqların mövcud qaydada araşdırılması və həll edilməsi məqsədilə qərargah və onun nəzdində universitet üzrə «Qaynar xətt» yaradılıb, universitetin tədris binalarında müraciət və təkliflər qutuları asılıb.
Payız imtahan sessiyasının gedişinə operativ nəzarət etmək məqsədilə nümayəndələrimiz: Beynəlxalq əlaqələr üzrəprorektor dosent Qafar Atayev Kimya və biologiya, Fizika və elekrtoenergetika fakültələri üzrə, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov Filologiya üzrə, Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov Tarix və coğrafiya, İqtisadiyyat və idarəetmə, Mühəndislik və Riyaziyyat fakültələri üzrə təhkim olunublar. Bütün bunlarla yanaşı, universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov şəxsən özü imtahan prosesini müşahidə edir, tələbələrin imtahanların gedişinə münasibəti ilə maraqlanır və tapşırıqlarını verir.
Sessiya müddətində universitetin Elmi kitabxanasında tələbələrin dərsliklər və dərs vəsaitləri ilə təmin olunması üçün lazımi şərait yaradılmışdır.

The examination session of the autumn semester of the 2022/2023 academic year has been started at SSU
On December 30, the exam session of the autumn semester was started at Sumgayit State University.
Exams are held in person in accordance with the order of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan No. F-721 dated 16.12.2022.
According to the relevant order of rector professor Elkhan Huseynov the exam session will continue from December 30, 2022 to February 2, 2023. Examinations will be conducted in the form of monitoring in all faculties.
During the course of the session, for the purpose of investigating and solving the dissatisfactions that may arise from the results of the exams in the existing manner, a "Hotline" was made at the headquarters and under it for the university and application and suggestion boxes were hung in the educational buildings of the university.
In order to promptly monitor the process of the autumn exam session, our representatives: Gafar Atayev-vice-rector for International relations, for the faculty of Chemistry and biology, Physics and electroenergetics, professor Ramazan Mammadov - vice-rector for Science and innovation, for the faculty of Philology, Elmar Khalilov-vice-rector for Social affairs and public relations for the faculties of History and geography, Economics and management, Engineering and mathematics were assigned. In addition to all this, the rector of the university professor Elkhan Huseynov personally observes the examination process and is interested in the attitude of the students to the course of the examinations and gives assignments.
During the session, necessary conditions were created for providing students with textbooks and study materials in the scientific library of the university.