Dekabrın 30-da Sumqayıt Dövlət Universitetində payız semestrinin imtahan sessiyasına start verildi.
İmtahanlar Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin 16.12.2022-ci il tarixli F-721 saylı əmrinə müvafiq olaraq əyani formada keçirilir.
Rektor professor Elxan Hüseynovun müvafiq əmrinə əsasən imtahan sessiyası 30 dekabr 2022-ci il tarixindən 2 fevral 2023-cü il tarixinədək davam edəcək. İmtahanlar bütün fakültələrdə monitorinq formasında aparılacaq.
Sessiyanın gedişi zamanı imtahanların nəticəsindən yarana biləcək narazılıqların mövcud qaydada araşdırılması və həll edilməsi məqsədilə qərargah və onun nəzdində universitet üzrə «Qaynar xətt» yaradılıb, universitetin tədris binalarında müraciət və təkliflər qutuları asılıb.
Payız imtahan sessiyasının gedişinə operativ nəzarət etmək məqsədilə nümayəndələrimiz: Beynəlxalq əlaqələr üzrəprorektor dosent Qafar Atayev Kimya və biologiya, Fizika və elekrtoenergetika fakültələri üzrə, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov Filologiya üzrə, Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov Tarix və coğrafiya, İqtisadiyyat və idarəetmə, Mühəndislik və Riyaziyyat fakültələri üzrə təhkim olunublar. Bütün bunlarla yanaşı, universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov şəxsən özü imtahan prosesini müşahidə edir, tələbələrin imtahanların gedişinə münasibəti ilə maraqlanır və tapşırıqlarını verir.
Sessiya müddətində universitetin Elmi kitabxanasında tələbələrin dərsliklər və dərs vəsaitləri ilə təmin olunması üçün lazımi şərait yaradılmışdır.

Главная страница | Новости | В СГУ началась экзаменационная сессия осеннего семестра 2022/2023 учебного года
В СГУ началась экзаменационная сессия осеннего семестра 2022/2023 учебного года
30 декабря в Сумгаитском государственном университете началась экзаменационная сессия осеннего семестра.
Экзамены проводятся очно в соответствии с приказом Министерства науки и образования Азербайджанской Республики № F-721 от 16.12.2022.
Согласно соответствующему приказу ректора проф. Эльхана Гусейнова, экзаменационная сессия продлится с 30 декабря 2022 года по 2 февраля 2023 года и будет проходить в форме мониторинга на всех факультетах.
С целью рассмотрения жалоб по результатам экзаменов и решения проблем, которые могут возникнуть в ходе сессии, был создан экзаменационный штаб и «Горячая линия», а во всех учебных корпусах университета выставлены ящики для жалоб и предложений.
Контролировать ход экзаменационной сессии было поручено: проректору по международным связям доц. Гафару Атаеву факультет химии и биологии и физики и электроэнергетики, проректору по науке и инновациям проф. Рамазану Мамедову факультет филологии, проректору по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмару Халилову факультеты истории и географии, экономики и управления, инженерии и математики.
Помимо этого, ректор университета проф. Эльхан Гусейнов лично наблюдает за экзаменационным процессом, интересуется мнением студентов о ходе экзаменов, дает соответствующие поручения.
В научной библиотеке университета студенты могут приобрести все необходимые учебные пособия и учебные материалы для подготовки и сдаче экзаменов.