SDU-nun nümayəndələri UDNTU-da keçirilən dəyirmi masada iştirak etdilər
Fevralın 14-də Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetində “Ali təhsil kontekstində neft-kimya və neft emalı kompleksinin mühəndislik problemləri” mövzusunda hibrid formada dəyirmi masa keçirildi. Dəyirmi masada Sumqayıt Dövlət Universitetindən Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov, Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradov iştirak etdilər.
Professor Ramazan Məmmədov tədbirin təşkilatçılarına dəvətləri üçün təşəkkürünü bildirdi və görüşün əhəmiyyətindən bəhs etdi.
Hibrid formada keçirilən tədbirdə Rusiya ̶ Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının üzvləri: Sumqayıt Dövlət Universiteti, Ufa Dövlət Neft Texniki Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Sankt-Peterburq Politexnik Universiteti, Samara Dövlət Politexnik Universiteti, Tver Dövlət Texniki Universiteti nümayəndələri iştirak etdilər.

Home | News | Representatives of SSU participated in the round table held at USOTU
On February 14, Ufa State Oil Technical University held a hybrid round table on "Engineering problems of petrochemical and oil refining complex in the context of higher education". Professor Ramazan Mammadov - vice rector for Science and innovations from Sumgayit State University associate professor Mahal Muradov, dean of the faculty of Chemistry and biology participated in the round table.
Professor Ramazan Mammadov thanked the organizers of the event for their invitation and talked about the importance of the meeting.
Representatives of the members of the Russian-Azerbaijan Association of Universities: Sumgayit State University, Ufa State Oil Technical University, Azerbaijan State Oil and Industry University, St. Petersburg Polytechnic University, Samara State Polytechnic University, Tver State Technical University took part in the hybrid event. The round table continued with extensive discussions of the participants on the topic.