Yerləşdirilmə tarixi : 15 Fevral 2023 15:50
Rektor professor Elxan Hüseynov iclas iştirakçılarını salamladı və  gündəlikdə olan məsələlər barədə məlumat verdi, universitetin tədris və elmi fəaliyyəti üzrə inkişafından danışdı. Sonra rektor Strateji İnkişaf Mərkəzinin direktoru Günel Paşayevanı kollektivə təqdim etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
2022/23-cü tədris ilinin yaz semestrində bakalavriat və magistratura pillələrində təhsil alan tələbələrin istehsalat təcrübəsi keçmələri haqqında Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov, Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent Sabir Xəlilov məlumat verərək diqqətə çatdırdılar ki, ixtisaslar üzrə təcrübələrin təşkili və keçirilməsi haqqında Əsasnamə, istehsalat təcrübəsinin təşkili və keçirilməsi haqqında qaydalar, eyni zamanda tələbələrin pedaqoji təcrübə gündəliyi və istehsalat təcrübəsi gündəliyi yeni formada hazırlanmışdır.
Magistratura pilləsi üzrə elmi tədqiqat və elmi pedaqoji təcrübələrin keçirilməsinə nəzarət Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent Sabir Xəlilova, təcrübə keçiriləcək müəssisələrlə bağlanmış müqaviləyə uyğun olaraq tələbələrin yerləşdirilməsinə nəzarət Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinova və fakültə dekanlarına tapşırıldı.
Xocalı faciəsinin 31-ci ildönümünün keçirilməsi ilə bağlı SDU-da keçiriləcək tədbirlər haqqında Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov çıxış etdi, tədbirlər planı təsdiq edildi və “26 fevral Xocalı faciəsi” ilə əlaqədar planlaşdırılmış tədbirlərin yüksək səviyyədə həyata keçirilməsinə nəzarət Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilova tapşırıldı.
2022-2023-cü illərdə SDU-nun akademik mübadilə və beynəlxalq layihələrdə iştirakı haqqında məlumat verən Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev çıxış etdi. Avropa Birliyinə daxil olan ölkələrin universitetləri ilə əlaqələr və koordinator kimi KA2layihələrinin qazanılması istiqamətində aparılan işlərin daha da gücləndirilməsi Beynəlxalq əlaqələr və əcnəbi tələbələr şöbəsinə, Beynəlxalq Təhsil sərgilərində iştirak etməklə universitetin marketinq fəaliyyətinin genişləndirilməsi Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayevə tapşırıldı.
SDU tələbə-məzunlarının karyera imkanlarının xarici investorlar hesabına gücləndirilməsi haqqında məlumat verən dosent Qafar Atayev 19-30 yaş tələbə və məzunların portal üzərindən layihəyə qoşulması istiqamətində işlərin səmərəli təşkil olunması üçün məlumatlandırılmanın  fakültə dekanları və Karyera Mərkəzinə tapşırıldığını bildirdi.

Главная страница | Новости | Состоялось очередное заседание ректората Сумгаитского государственного университета
Yerləşdirilmə tarixi : 15 Февраль 2023 15:50
15 февраля было проведено очередное заседание ректората Сумгаитского государственного университета.
Ректор профессор Эльхан Гусейнов поприветствовал участников ректората, ознакомил их с повесткой дня и рассказал о развитии университета в области науки и образования. Затем профессор представил участникам директора Центра стратегического развития Гюнель Пашаеву и пожелал ей успехов в будущей деятельности.
Директор Учебно-методического центра Фаиг Ширинов рассказал о производственной практике студентов бакалавров и магистрантов, а заведующий Отделом докторантуры и магистратуры доц. Сабир Халилов информировал об организации производственной практики по специальностям, Положением о проведении практики, с новой формой дневника педагогической и производственной практики студентов.
Доц. Сабиру Халилову было поручено осуществление контроля над проведением производственной научно–исследовательской и научно-педагогической практики по магистратуре, а Фаигу Ширинову и деканам факультетов –осуществление контроля над размещением студентов, согласно заключенным договорам с предприятиями, на которых проводится практика.
Проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов выступил в связи с проведением в СГУ 31-ой годовщины Ходжалинской трагедии. В связи с этой датой был утвержден план мероприятий. Контроль над их проведением согласно утвержденного плана «26 февраля –Ходжалинская трагедия» был возложен на проректора доц. Эльмара Халилова. Проректор по международным связям доц. Гафар Атаев информировал об участия СГУ в академическом обмене и международных проектах. Доц. Гафару Атаеву было поручено усилить работу по выигрыванию проектов КА2 и налаживанию связей с университетами, входящими в Евросоюз, расширению маркетинговой деятельности университета при участии в Международных образовательных выставках.
Проректор Гафар Атаев информируя участников о расширении карьерных возможностей выпускников за счет зарубежных инвесторов, отметил, что организация работы в этом направлении, информирование выпускников в возрасте 19-30 лет о присоединении к проекту через портал возлагается на деканов факультетов и Карьерный центр.