SDU-da “#codeforfuture” layihəsində  iştirak üçün seçim imtahanı keçirildi
Xəbər verdiyimiz kimi, Sumqayıt Dövlət Universitetində Elm və Təhsil Nazirliyi ilə Code Academy Tədris müəssisəsinin birgə təşkilatçılığı və Rəqəmsal inkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə #codeforfuture layihəsinin həyata keçirilməsinə başlanılmışdır.
Bu məqsədlə qeydiyyatdan keçən 143 tələbə ilkin şərtlər nəzərə alınmaqla portal üzərindən imtahanlara dəvət edildilər. Bu gün - 18.02.2023-cü il tarixində seçim imtahanı keçirildi. İmtahanlardan yüksək bal toplayan namizədlərə proqrama qəbul ilə bağlı e-mail ünvanlarına məlumat göndəriləcəkdir.

Главная страница | Новости | В СГУ был проведен отборочный экзамен для участия в проекте #codeforfuture
В СГУ был проведен отборочный экзамен для участия в проекте #codeforfuture
Напомним, проект #codeforfuture начал реализовываться в Сумгаитском государственном университете при совместной организации Министерства науки и образования и образовательного учреждения Code Academy, при поддержке Министерства цифрового развития и транспорта.
С этой целью 143 зарегистрированных студента были приглашены на экзамены через портал с учетом исходных условий. Отборочный экзамен состоится 18.02.2023 года. Кандидатам, показавшим высокие результаты на экзаменах будет отправлено электронное письмо о зачислении в программу.