SDU-da Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş şou-debat keçirildi
Martın 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatının Debat klubunun təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş şou-debat keçirildi.
Tədbirdə tələbələr, debatsevərlər, Debat klubunun fəal üzvləri iştirak etdilər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində universitetdə silsilə tədbirlərin keçirildiyini dedi, müasir Azərbaycanın memarı və qurucusu Ulu Öndərin dövlətimizin müstəqilliyi, inkişafı naminə böyük və əvəzedilməz işlər gördüyünü, ölkəmizin bu günü və gələcəyi üçün zəngin irs qoyduğunu xüsusi vurğuladı. Qeyd etdi ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin siyasi kursunun layiqli davamçısı Prezident cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmiz çox böyük uğurlara imza atmış və bundan sonra da atacaqdır.
Sonra SDU-nun TGT sədri Elmin Novruzlu çıxış edərək Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə keçirilən tədbirlərin əhəmiyyətindən danışdı. Bildirdi ki, bu gün ölkə həyatında elə bir sahə yoxdur ki, Heydər Əliyevin izi, imzası olmasın.Təbii ki, həm sosial iqtisadi, elmi, həm də mədəni, siyasi sahələrdə əldə etdiyimiz bütün uğurların, nailiyyətlərin təməlində Heydər Əliyevin müdrik siyasəti və uzaqgörən fəaliyyəti olub. Gənclər siyasəti də Heydər Əliyevin fəaliyyətində xüsusi yer tutur. Bu gün Azərbaycanda milli gənclər siyasətinin inkişafı, onların maraqlarının təmin olunması, idarəçilik sistemində önə çəkilməsi, hüquqlarının qorunması dövlətimizin başçısı cənab İlham Əliyevin diqqət mərkəzindədir. Ölkəmizin gənclər siyasəti dünyada bir model kimi qəbul olunur. Bu model hazırda bəzi ölkələr tərəfindən tətbiq edilir. Biz də dünya təcrübəsini öyrənir və uğurlu məqamları tətbiq etməyə çalışırıq. Bütün bunlar Ulu Öndər Heydər Əliyevin banisi olduğu uğurlu gənclər siyasətinin Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən müvəffəqiyyətlə davam etdirilməsi sayəsində mümkün olub.
Daha sonra isə Elmin Novruzlu debatın mövzusunun aktuallığından bəhs edərək bildirdi ki, şou-debatın keçirilməsinin əsas məqsədi tələbələrə debat haqqında ətraflı məlumat vermək, onun mahiyyətini və tələbələrə nə kimi uğurlar qazandıra biləcəyini əyani şəkildə göstərmək, onların gələcək layihə və təlimlərə cəlb olunmasını təmin edərək peşəkar debatçıların yetişdirilməsinə kömək göstərilməsindən ibarətdir.

Главная страница | Новости | В СГУ состоялись шоу-дебаты, посвященные 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Март 2023 16:21
В СГУ состоялись шоу-дебаты, посвященные 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева
3 марта в Сумгаитском государственном университете состоялись шоу-дебаты, посвященные 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева, организованные Дебатным клубом Студенческой молодежной организации.
В мероприятии приняли участие студенты, участники дебатов и активисты Дебатного клуба.
Мероприятие открыл проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов. Он сообщил, что в университете был проведен ряд мероприятий в рамках «Года Гейдара Алиева» и отметил неоценимые заслуги Общенационального лидера в обретении и укреплении независимости нашей страны и ее развитии. Проректор рассказал о богатом наследии Гейдара Алиева, оставленного им для потомков. Доц. Эльмар Халилов также отметил, что под руководством Президента Ильхама Алиева, достойного последователя политического курса Общенационального лидера Гейдара Алиева, наша страна добилась большИх успехов и добьется еще бОльших успехов в будущем.
Председатель СМО СГУ Эльмин Новрузлу отметил значение мероприятий, проведенных по случаю 100-летия со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева. Сегодня в жизни страны нет такой сферы, которая не была бы связана с именем Гейдара Алиева. Все наши успехи и достижения в социальной, экономической, научной, культурной и политической областях, стали возможны благодаря мудрой и дальновидной политике Гейдара Алиева. В его многогранной деятельности особое место также занимает и молодежная политика. Нынешний глава нашего государства Ильхам Алиев также уделяет большое внимание проблемам молодежи Азербайджана, защите его прав и интересов, его развитию и продвижению в системе управления. Модель молодежной политики нашей страны в настоящее время используется в некоторых странах. В то же время мы изучаем мировой опыт с целью применить у себя положительный опыт других стран. Все это стало возможным благодаря успешному продолжению молодежной политики, заложенной Гейдаром Алиевым, нынешним Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Далее Эльмин Новрузлу рассказал об актуальности темы дебатов и отметил, что основной целью проведения шоу-дебатов является предоставление студентам подробной информации о дебатах и их пользе, привлечение их к участию в будущих проектах и ​​тренингах, а также оказание содействия в формировании и развитии профессиональных участников дебатов.