Sumqayıt Dövlət Universitetinin “2021-2025-ci illər üçün Strateji İnkişaf Planının 2023-cü il üzrə Fəaliyyət istiqaməti”ndə SDU-nun beynəlxalq reytinq sistemlərində məqsədəuyğun yer tutması sahəsində elmi nəşrlər üzrə nəzərdə tutulmuş işlər çərçivəsində fəaliyyət davam etdirilir.
Bu məqsədlə fevralın 27-dən martın 10-dək SDU-nun müəllim və tələbələri üçün “Plagiat.pl” şirkəti tərəfindən təklif olunan “Strikeplagiarism.com antiplagiat sisteminin istifadəsi və Oxşarlıq hesabatının təsviri qaydaları”, “Elmi işlərin plagiata yoxlanılması metodologiyası”, “Sistemin yeni funksionallığı” (tərcümə olunmuş oxşarlığın və plagiatın axtarışı, sistemin istifadəsini asanlaşdıran tapşırıqlar opsiyası və s.) mövzuları üzrə silsilə seminar və vebinarlar təşkil olunur.
Martın 6-da “Sistemin yeni funksionallığı” (tərcümə olunmuş oxşarlığın və plagiatın axtarışı, sistemin istifadəsini asanlaşdıran tapşırıqlar opsiyası və s.) mövzusu üzrə növbəti vebinar keçirildi. Vebinarda 78 nəfər iştirak etdi.

Home | News | A webinar about the possibilities of the anti-plagiarism system was held at SSU
In the "2023 Action direction of the Strategic Development Plan for 2021-2025" of Sumgayit State University, activities are continued within the scope of scientific publications in the field of appropriate placement of SSU in international rating systems.
For this purpose, from February 27 to March 10, a series of seminars and webinars are organized on the topics use of "Strikeplagiarism.com Antiplagiarism.com anti-plagiarism system and descriptive rules of the Similarity Report", "Methodology of plagiarism checking of scientific works", " "New functionality of the system" (search for translated similarity and plagiarism, tasks option that makes the system easier to use, etc.).
On March 6, the next webinar was held on the topics of "New functionality of the system" (search for translated similarity and plagiarism, task option that facilitates the use of the system, etc.).