Sumqayıt Dövlət Universitetinin “2021-2025-ci illər üçün Strateji İnkişaf Planının 2023-cü il üzrə Fəaliyyət istiqaməti”ndə SDU-nun beynəlxalq reytinq sistemlərində məqsədəuyğun yer tutması sahəsində elmi nəşrlər üzrə nəzərdə tutulmuş işlər çərçivəsində fəaliyyət davam etdirilir.
Bu məqsədlə fevralın 27-dən martın 10-dək SDU-nun müəllim və tələbələri üçün “Plagiat.pl” şirkəti tərəfindən təklif olunan “Strikeplagiarism.com antiplagiat sisteminin istifadəsi və Oxşarlıq hesabatının təsviri qaydaları”, “Elmi işlərin plagiata yoxlanılması metodologiyası”, “Sistemin yeni funksionallığı” (tərcümə olunmuş oxşarlığın və plagiatın axtarışı, sistemin istifadəsini asanlaşdıran tapşırıqlar opsiyası və s.) mövzuları üzrə silsilə seminar və vebinarlar təşkil olunur.
Martın 6-da “Sistemin yeni funksionallığı” (tərcümə olunmuş oxşarlığın və plagiatın axtarışı, sistemin istifadəsini asanlaşdıran tapşırıqlar opsiyası və s.) mövzusu üzrə növbəti vebinar keçirildi. Vebinarda 78 nəfər iştirak etdi.

Главная страница | Новости | В СГУ проведен вебинар, посвященный возможностям системы антиплагиата
Согласно «Плану стратегического развития направлений деятельности на 2021-2025 годы» Сумгаитского государственного университета деятельность в рамках работ, предусмотренных для научных публикаций с целью занять достойное место в системе международного рейтинга, продолжается.
В этом направлении 27 февраля по 10 марта проводится цикл семинаров и вебинаров по темам «Использование системы Strikeplagiarism.com antiplagiat и правила написания Отчета о схожести», «Методология проверки научных работ на плагиат», «Новая функциональность системы» (поиск схожести по переводу и плагиату, опция заданий, облегчающих использование системы и т.д.).
6 марта был проведен очередной вебинар на тему «Новая функциональность системы» (поиск схожести по переводу и плагиату, опция заданий, облегчающих использование системы и т.д.).