Mühəndislik fakültəsində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş intellektual yarış keçirildi
Martın 10-da Mühəndislik fakültəsində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş intellektual yarış keçirildi.
Tədbiri Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev açaraq, intellektual bilik yarışının əhəmiyyətindən bəhs etdi. Qeyd etdi ki, yarışın keçirilməsində məqsəd gənclərin intellektual səviyyəsini, dünyagörüşünü genişləndirmək, eləcə də asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etməkdən ibarətdir. Bildirdi ki, artıq Azərbaycanda yüksək intellektual səviyyəyə, vətənpərvərlik hissinə, milli düşüncəyə malik gənc nəsil formalaşıb. Fərəh hissi ilə deyə bilərik ki, bu gün də dövlətimiz gənclərə xüsusi diqqət və qayğı göstərir. Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin gənclər siyasəti onun layiqli davamçısı, cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla həyata keçirilir.
Sonra intellektual oyuna start verildi. 24 sual üzrə 2 mərhələli yarışda tələbələr öz bilik və bacarıqlarını sınadılar. Müxtəlif sahələrə aid məntiqi və dünyagörüşü xarakterli suallarla əhatə olunan oyun zamanı ən yüksək nəticə göstərən tələbələr diplomlarla mükafatlandırıldılar.
Nəticəyə əsasən I yerə 652-ci qrup tələbəsi Absəməd Xəlilov, II yerə 651-ci qrup tələbəsi Zəka Vəliyev, III yerə isə 657-ci qrup tələbəsi Məhəmmədəli Babazadə layiq görüldülər.

Главная страница | Новости | На факультете Инженерии состоялось интеллектуальное состязание, посвященное 100 –летию общенационального лидера Гейдара Алиева
Yerləşdirilmə tarixi : 10 Март 2023 16:54
На факультете Инженерии состоялось интеллектуальное состязание, посвященное 100 –летию общенационального лидера Гейдара Алиева
10 марта при организационной поддержке Студенческого профсоюзного комитета факультета Инженерии было проведено интеллектуальное состязание, посвященное 100–летию общенационального лидера Гейдара Алиева.
Мероприятие открыл декан факультета доц. Улдуз Агаев. Он рассказал о значении состязания, отметив, что его целью является расширение интеллектуального уровня и мировоззрения молодежи, а также организация их досуга. Декан подчеркнул, что в Азербайджане уже сформирована высокоинтеллектуальная молодежь, обладающая чувством патриотизмом и национального самосознания. Отрадно, что государство оказывает молодежи особое внимание и заботу. Молодежная политика общенационального лидера Гейдара Алиева успешно продолжается Президентом Ильхамом Алиевым.
Далее был дан старт интеллектуальному состязанию. Студенты участвовали в соревнованиях, состоящих из 2-ух этапов, в которых было представлено 24 вопроса. Они, в основном, были посвящены логическим вопросам, относящимся к различным областям, а также мировоззрению студентов. Участники, показавшие во время игры самые высокие результаты, были награждены дипломами.
По результатам состязания на I место вышел студент гр.652 Абсамед Халилов, на II место –студент гр.651 Закя Велиев, а на III место –студент гр. 657 Мамедали Бабазаде.