SDU nümayəndələri Beynəlxalq Təhsil Sərgisində iştirak etdilər
Martın 12-də Türkiyənin İstanbul şəhərində “ENDLESS GROUP Eğitim Bilişim Fuarcilik” AŞ-nin təşkilatçılığı ilə VEF Beynəlxalq Tələbə Qəbulu üzrə Sərgi keçirildi. Sərgidə Avropanın əksər ölkələrindən 100-dən çox ali təhsil və tədris müəssisələrini təmsil edən nümayəndələr və xaricdə təhsil üzrə mütəxəssislər iştirak edirdilər.
Təşkil edilən sərginin əsas məqsədi xaricdə təhsil agentliklərini və abituriyentləri bir araya gətirərək, onları ali təhsil müəssisələrinin tədris imkanları, əcnəbi tələbə qəbulu şərtləri barədə məlumatlandırmaq idi. Əcnəbi tələbələrin qəbulu istiqamətində marketinq fəaliyyəti çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universiteti də sərgidə iştirak edirdi.
Günün birinci yarısı sərginin proqramına uyğun olaraq nümayəndələr marketinq üzrə təlim çərçivəsində təmsil etdikləri müəssisələr haqda və təhsil imkanları barədə qarşılıqlı informasiya mübadiləsi apararaq, ətraflı məlumatlar əldə etdilər.
Günün 2-ci yarısı Türkiyəli abituriyentlər, tələbələr və valideynlər xaricdə təhsil almaq seçimi etmələri üçün sərgi iştirakçılarının xidmətlərindən yararlandılar.
Qeyd edək ki, sərgi onlayn formatda 7 gün müddətində davam edəcək, həmçinin 1 il ərzində sərginin rəsmi saytını ziyarət edən iştirakçılar universitetlərin məlumatlarını əldə edəcək və müvafiq şəxslərlə əlaqə saxlaya biləcəklər. Bundan əlavə, SDU-nun əcnəbi tələbələr üçün təklif etdiyi imkanlar barədə müfəssəl məlumatlar sərginin portalı üzərindən ziyarətçilərə çatdırılacaq.

Home | News | SSU representatives participated in the International Education Fair
On March 12, VEF International Student Admission Exhibition was held in Istanbul, Turkey organized by ENDLESS GROUP Egitim Bilishim Fuarcilik A.Sh. Representatives of more than 100 higher educational institutions from most countries of Europe and experts on education abroad participated in the exhibition.
The main purpose of the organized exhibition was to bring together foreign education agencies, applicants and inform them about the study opportunities of higher education institutions and the conditions for accepting foreign students.
Sumgayit State University also participated in the exhibition as part of the marketing activities for the admission of foreign students.
In the first half of the day, in accordance with the program of the exhibition, the representatives exchanged information about the enterprises they represented and educational opportunities within the framework of marketing training.
In the 2nd half of the day, Turkish applicants, students and parents took advantage of the opinions of the exhibition participants to make a choice to study abroad.
We should note that the exhibition will last for 7 days in online format, and the participants who visit the official website of the exhibition for 1 year will be able to get the information of the universities and to  contact the relevant persons. In addition, detailed information about the opportunities offered by SSU for foreign students will be delivered to visitors through the exhibition portal.