SDU nümayəndələri Beynəlxalq Təhsil Sərgisində iştirak etdilər
Martın 12-də Türkiyənin İstanbul şəhərində “ENDLESS GROUP Eğitim Bilişim Fuarcilik” AŞ-nin təşkilatçılığı ilə VEF Beynəlxalq Tələbə Qəbulu üzrə Sərgi keçirildi. Sərgidə Avropanın əksər ölkələrindən 100-dən çox ali təhsil və tədris müəssisələrini təmsil edən nümayəndələr və xaricdə təhsil üzrə mütəxəssislər iştirak edirdilər.
Təşkil edilən sərginin əsas məqsədi xaricdə təhsil agentliklərini və abituriyentləri bir araya gətirərək, onları ali təhsil müəssisələrinin tədris imkanları, əcnəbi tələbə qəbulu şərtləri barədə məlumatlandırmaq idi. Əcnəbi tələbələrin qəbulu istiqamətində marketinq fəaliyyəti çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universiteti də sərgidə iştirak edirdi.
Günün birinci yarısı sərginin proqramına uyğun olaraq nümayəndələr marketinq üzrə təlim çərçivəsində təmsil etdikləri müəssisələr haqda və təhsil imkanları barədə qarşılıqlı informasiya mübadiləsi apararaq, ətraflı məlumatlar əldə etdilər.
Günün 2-ci yarısı Türkiyəli abituriyentlər, tələbələr və valideynlər xaricdə təhsil almaq seçimi etmələri üçün sərgi iştirakçılarının xidmətlərindən yararlandılar.
Qeyd edək ki, sərgi onlayn formatda 7 gün müddətində davam edəcək, həmçinin 1 il ərzində sərginin rəsmi saytını ziyarət edən iştirakçılar universitetlərin məlumatlarını əldə edəcək və müvafiq şəxslərlə əlaqə saxlaya biləcəklər. Bundan əlavə, SDU-nun əcnəbi tələbələr üçün təklif etdiyi imkanlar barədə müfəssəl məlumatlar sərginin portalı üzərindən ziyarətçilərə çatdırılacaq.

Представители СГУ приняли участие в Международной ярмарке образования
12 марта в Стамбуле в Турции прошла Международная выставка образования International Education Fairs Of Turkey (IEFT). На выставке приняли участие представители более 100 высших учебных заведений из большинства стран Европы и специалисты по образованию.
Основной целью проведения выставки было собрать вместе зарубежных представителей агентств по образованию и ознакомить абитуриентов с образовательными возможностями высших учебных заведений, представленных на выставке и условиях приема иностранных студентов.
Сумгаитский государственный университет также принял участие на выставке в рамках маркетинговой деятельности по приему иностранных студентов.
В соответствии с программой выставки в первой половине дня в рамках тренинга по маркетингу представители вузов и агентств обменялись информацией о представляемых ими учебных заведениях и предлагаемых возможностях обучения.
Во второй половине дня турецкие абитуриенты, студенты и родители воспользовались услугами участников выставки, чтобы сделать выбор для обучения за границей.
Следует отметить, что выставка продлится 7 дней в онлайн-формате, а участники, посещающие официальный сайт выставки в течение 1 года, смогут получить информацию о вузах и связаться с соответствующими ответственными лицами. Кроме того, через портал выставки посетителям будет представлена подробная информация о возможностях, которые предлагает СГУ для иностранных студентов.