Tələbələrimiz Startapın biznes modelinin hazırlanması mövzusunda təşkil olunan vörkşopda iştirak etdilər
Martın 27-də Sumqayıt şəhər Gənclər evində İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi və SUP.VC şirkətinin təşkilatçılığı ilə vörkşop keçirildi. Tədbirdə SUP.VC şirkətinin direktoru Rəşad Eyvazov, İnnovasiya üzrə ekspert Vüsal Kərimli, SDU-nun Elmi hissəsinin müdiri dosent Samir Orucov, TEC-in elmi rəhbəri dosent Lalə Bünyatova, bütün fakültə TEC rəhbərləri və üzvləri olan tələbələr, Gənc Alimlər Şurasının üzvləri fəal iştirak etdilər. Qeyd edək ki, iştirakçılar könüllü şəkildə əvvəlcədən göndərilmiş linkdən qeydiyyatdan keçmişdilər.
Vörkşop startapın biznes modelinin hazırlanması istiqamətində təşkil olundu. Vörkşopda iştirakçılar startapın necə işlədiyi, öz müştərisi üçün hansı dəyəri yaratdığı, həmçinin o dəyəri satmağın qarşılığında necə qazanc əldə etməsi ilə bağlı mövzular üzərində işlədilər. Müxtəlif komandalar şəklində bölünmüş tələbələr öz ideyalarını irəli sürdülər və yeni həllər, imkan və fürsətlərlə bağlı fikir mübadiləsi apardılar. Təlimçi və mentorların, eləcə də rəhbərlərin yaxından dəstəyi ilə gənclər təklif etdikləri layihələrin sosial, iqtisadi yönlərini bir daha nəzərdən keçirdilər. Təşkilatçılar bu işin davamlı xarakter alacağını qeyd edərək, belə fəal tələbələrlə işləməyin çox səmərəli nəticələr verəcəyini qeyd etdilər.

Home | News | Our students participated in the workshop on the development of the Startap business model
Yerləşdirilmə tarixi : 27 March 2023 22:00
Our students participated in the workshop on the development of the Startap business model
The workshop was held with the support of Innovation and Digital Development Agency and the organization of SUP.VC company at Sumgayit Youth House on March 27.
SUP.VC company director Rashad Eyvazov, innovation expert Vusal Karimli, head of the Scientific department of SSU associate professor Samir Orucov, scientific director of SSS associate professor Lala Bunyatova, all faculty SSS managers and students, members of the Council of Young Scientists took an active part in the event. Note that the participants were voluntarily registered from the link sent in advance.
The workshop was organized in the direction of preparing the business model of the startup. In the workshop, participants worked on topics related to how a startup works, what value it creates for its customer, and how it makes a profit in exchange for selling that value. Divided into different teams, students presented their ideas and exchanged views on new solutions, possibilities and opportunities. With the close support of trainers and mentors, as well as leaders, young people once again reviewed the social and economic aspects of their proposed projects. The organizers noted that this work will be continuous and working with such active students will bring very productive results.