UNESCO kafedraları ilə bağlı məlumatlandırma sessiyası
Aprelin 4-də Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikası və UNESCO arasında elm və təhsil sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi məqsədilə AR-nın UNESCO yanında daimi nümayəndəsi cənab Elman Abdullayevin iştirakı ilə ali təhsil müəssisələrinin beynəlxalq əməkdaşlıq üzrə prorektorları və beynəlxalq şöbə müdirləri üçün məlumatlandırma sessiyası (virtual formatda) keçirildi.
Tədbir Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədovun moderatorluğu ilə keçirilirdi.
Səfir Elman Abdullayev ATM-in nəzdində UNESCO kafedralarının yaradılması, müraciət forması, fəaliyyəti, digər UNESCO kafedraları ilə UNİTWIN şəbəkəsinə qoşulmağın üstünlükləri, UNESCO klubları, Assosiativ Məktəblər Şəbəkəsinin fəaliyyəti və digər milli-mədəni irsin təbliğı layihələrinin icrası və əhəmiyyəti barədə geniş məlumat verdi.

Главная страница | Новости | Информационная сессия ЮНЕСКО
4 апреля состоялась информационная сессия (в формате онлайн) с участием постоянного представителя Азербайджанской Республики при ЮНЕСКО Эльмана Абдуллаева,организованная Министерством науки и образования Азербайджана для проректоров по международному сотрудничеству и руководителей международных отделов высших учебных заведений, в целях расширения сотрудничества в области науки и образования между Азербайджанской Республикой и ЮНЕСКО.
Модератором мероприятия выступил руководитель отдела международного сотрудничества Министерства науки и образования Турал Ахмедов.
Эльман Абдуллаев предоставил обширную информацию о создании кафедр ЮНЕСКО в рамках АТМ, форме заявки, деятельности, о преимуществах присоединения к сети UNITWIN совместно с  другими кафедрами ЮНЕСКО, деятельности клубов ЮНЕСКО и Сети ассоциированных школ, а также значении и реализации других проектов по популяризации национально-культурного наследия.