UNESCO kafedraları ilə bağlı məlumatlandırma sessiyası
Aprelin 4-də Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikası və UNESCO arasında elm və təhsil sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi məqsədilə AR-nın UNESCO yanında daimi nümayəndəsi cənab Elman Abdullayevin iştirakı ilə ali təhsil müəssisələrinin beynəlxalq əməkdaşlıq üzrə prorektorları və beynəlxalq şöbə müdirləri üçün məlumatlandırma sessiyası (virtual formatda) keçirildi.
Tədbir Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədovun moderatorluğu ilə keçirilirdi.
Səfir Elman Abdullayev ATM-in nəzdində UNESCO kafedralarının yaradılması, müraciət forması, fəaliyyəti, digər UNESCO kafedraları ilə UNİTWIN şəbəkəsinə qoşulmağın üstünlükləri, UNESCO klubları, Assosiativ Məktəblər Şəbəkəsinin fəaliyyəti və digər milli-mədəni irsin təbliğı layihələrinin icrası və əhəmiyyəti barədə geniş məlumat verdi.

Yerləşdirilmə tarixi : 06 April 2023 11:40
On April 4, an information session was held (in virtual format) for vice-rectors of international cooperation and heads of international departments of higher education institutions with the participation of permanent delegate of the Republic of Azerbaijan to UNESCO Elman Abdullayev under the organization of the Ministry of Science and Education in order to expand cooperation relations in the field of science and education between the Republic of Azerbaijan and UNESCO.
The event was moderated by Tural Ahmadov, head of the international cooperation department of the Ministry of Science and Education.
Ambassador Elman Abdullayev gave the information about the establishment of UNESCO chairs under ATM, the application form, activities, the advantages of joining the UNITWIN network with other UNESCO chairs, the activities of UNESCO clubs, the Associated Schools Network  and the implementation and importance of other national-cultural heritage promotion projects.