Universitetimizin tələbələri karyera sərgisində olublar
Aprelin 15-də SDU-nun tələbələri Azərbaycan Hotel Assosiasiyasının (AHA) tələbələr üçün təşkil etdiyi “Hospitality from the Heart” adlı karyera sərgisində iştirak ediblər.
Karyera sərgisində SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Turizm ixtisası üzrə təhsil alan I kurs tələbələri və qrupun kuratoru İqtisadiyyat kafedrasının baş müəllimi İlqar Osmanov iştirak etmişdir.
Sərgidə qonaqpərvərlik və turizm sahəsində Azərbaycanda reallaşdırılacaq layihələrlə bağlı Azərbaycan Respublikasının Turizm Agentliyinin nümayəndələri, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin idarə heyətinin müşaviri Səftər Rəhimli turizmlə bağlı layihələr haqqında məlumat verib.
Tələbələr sərgidə bir çox otellər barədə geniş məlumatlanıblar. Universitetimizin tələbələri həmçinin, “Abşeron”, “Hilton”, “Şahdağ”, “Quba Palace Azerbaijan”, “Qaşaltı Naftalan” otelləri haqqında məlumat alıblar.
Tələbələr gələcək illərdə təcrübə proqramlarında iştirak etməklə bağlı təkliflər səsləndirib, həmçinin təcrübə proqramlarına qoşulmaq üçün müraciət ediblər.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ посетили выставку карьеры
15 апреля студенты СГУ приняли участие в выставке карьеры «Hospitality from the Heart», организованной для студентов Ассоциацией отелей Азербайджана.
В выставке приняли участие студенты первого курса факультета экономики и управления СГУ, изучающие туризм, и куратор группы старший преподаватель кафедры экономики Ильгар Османов.
Представители Государственного агентства по туризму Азербайджанской Республики и советник правления Государственного агентства занятости Сафтер Рагимли проинформировали о реализуемых в Азербайджане проектах в сфере гостеприимства и туризма.
Студенты также получили информацию об отелях в Азербайджане, в том числе об отелях «Абшерон», «Хилтон», «Шахдаг», «Губа Палас Азербайджан», «Гашалты Нафталан».
Студенты выступили с предложением об участии в программах стажировок в ближайшие годы, а также подали заявки на участие в программах стажировок.