Universitetimizin tələbələri karyera sərgisində olublar
Aprelin 15-də SDU-nun tələbələri Azərbaycan Hotel Assosiasiyasının (AHA) tələbələr üçün təşkil etdiyi “Hospitality from the Heart” adlı karyera sərgisində iştirak ediblər.
Karyera sərgisində SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Turizm ixtisası üzrə təhsil alan I kurs tələbələri və qrupun kuratoru İqtisadiyyat kafedrasının baş müəllimi İlqar Osmanov iştirak etmişdir.
Sərgidə qonaqpərvərlik və turizm sahəsində Azərbaycanda reallaşdırılacaq layihələrlə bağlı Azərbaycan Respublikasının Turizm Agentliyinin nümayəndələri, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin idarə heyətinin müşaviri Səftər Rəhimli turizmlə bağlı layihələr haqqında məlumat verib.
Tələbələr sərgidə bir çox otellər barədə geniş məlumatlanıblar. Universitetimizin tələbələri həmçinin, “Abşeron”, “Hilton”, “Şahdağ”, “Quba Palace Azerbaijan”, “Qaşaltı Naftalan” otelləri haqqında məlumat alıblar.
Tələbələr gələcək illərdə təcrübə proqramlarında iştirak etməklə bağlı təkliflər səsləndirib, həmçinin təcrübə proqramlarına qoşulmaq üçün müraciət ediblər.

Home | News | The students of our university visited the career exhibition
On April 15, SSU students took part in the career exhibition "Hospitality from the Heart" organized for students by the Azerbaijan Hotel Association (AHA).
The first year students of the faculty of Economics and management of SSU, and the curator of the group, the senior lecturer of the department of Economics Ilgar Osmanov participated in the career exhibition.
At the exhibition, representatives of the Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan, adviser to the board of the State Employment Agency, Safter Rahimli, informed about the projects to be implemented in Azerbaijan in the field of hospitality and tourism.
Students were informed about many hotels at the exhibition. The students of our university also received information about the hotels "Absheron", "Hilton", "Shahdag", "Guba Palace Azerbaijan", "Gashalti Naftalan".
Students voiced suggestions about participating in internship programs in the coming years, and also applied to join those programs.