SDU-nun Mühəndislik fakültəsində Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirildi
SDU-da Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş silsilə tədbirlər davam edir. Mayın 8-də SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) və Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) birgə təşkilatçılığı ilə Ulu Öndərə həsr olunmuş “Əsrin lideri” adlı tədbir keçirildi.
İlk olaraq Ulu Öndərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi. Tədbiri giriş sözü ilə açan fakültə dekanı dosent Ulduz Ağayev Heydər Əliyevin tarixdə müstəqil dövlətçiliyin rəmzinə çevrilən çox az siyasi liderlərdən biri olduğunu vurğuladı. Qeyd etdi ki, nadir idarəçilik və liderlik keyfiyyətlərinə, fitri istedada, yüksək vətənpərvərlik hissinə malik olan bu şəxsiyyət ölkəmizin ən yeni tarixində müstəqil Azərbaycan dövlətinin siyasi, iqtisadi, hüquqi əsaslarını yaradan və inkişafını təmin edən qüdrətli şəxsiyyətdir. İllər ötəcək, nəsillər bir-birini əvəz edəcək, lakin Azərbaycan xalqının iftixarı olan Heydər Əliyevin uzaqgörən müdrik siyasəti uğurlu gələcəyə gedən yollarımızı daim işıqlandıracaq.
Daha sonra Ümummilli Lider Heydər Əliyevə həsr olunmuş videoçarxlar nümayiş olundu.
Sonra fakültənin 1-ci kurs tələbəsi Əli Qurbanov “Heydər Əliyevin həyatı“, 2-ci kurs tələbəsi Dilbər Dərgahova isə “ Heydər Əliyev siyasəti” mövzularında çıxış edərək Ümummilli lider Heydər Əliyevin keçdiyi şərəfli həyat yolu, zəngin siyasi fəaliyyəti haqqında tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumat verdilər.
Tədbirin bədii hissəsində fakültənin 1-ci kurs tələbələri: Arzu Məmmədova “Ulu Öndər” şeirini səsləndirdi və Kənan Əhmədli musiqisi Sevil Əliyevaya məxsus “Ana” mahnısını ifa etdi. Tədbirin sonunda fakültənin 3-cü kurs tələbəsi Səkinə Babayeva “Dədə Heydər – Atatürk” şeirini səsləndirdi.

Home | News | AN EVENT DEDICATED TO THE 100TH ANNIVERSARY OF HEYDAR ALIYEV WAS HELD AT THE FACULTY OF ENGINEERING OF SSU
AN EVENT DEDICATED TO THE 100TH ANNIVERSARY OF HEYDAR ALIYEV WAS HELD AT THE FACULTY OF ENGINEERING OF SSU
A series of events dedicated to the 100th anniversary of the birth of National leader Heydar Aliyev continues at SSU. On May 8, the event  "Leader of the Century" dedicated to the Great Leader was held under the joint organization of the Engineering faculty of SSU, the Student Trade Union Committee (STUC) and the Student Youth Organization (SYO). First, the dear memory of the Great Leader was commemorated with a minute"s silence. Opening the event with an introductory speech, the dean of the faculty, associate professor Ulduz Agayev emphasized that Heydar Aliyev is one of the few political leaders who became a symbol of independent statehood in history. He noted that this personality, who had leadership qualities, innate talent, and a high sense of patriotism  ensured development in the most recent history of our country. Years will pass, generations will replace each other, but the visionary and wise policy of Heydar Aliyev, the pride of the Azerbaijani people, will always illuminate our paths to a successful future.
Later, videos dedicated to National Leader Heydar Aliyev were shown.
Then Ali Gurbanov, a first-year student of the faculty, spoke on the topics of "Heydar Aliyev"s life", and Dilbar Dargahova, a second-year student, spoke "Heydar Aliyev"s politics" and gave detailed information to the event participants about the honorable life path and rich political activities of the National Leader Heydar Aliyev.
In the artistic part of the event, the first-year students of the faculty performed the poem "Ulu Ondar" by Arzu Mammadova and the song "Ana" performed by Sevil Kanan Ahmadli. At the end of the event, the 3rd year student of the faculty, Sakina Babayeva, recited the poem "Dede Heydar - Ataturk".