SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində TEC-in təşkilatçılığı ilə VIII Tələbə Elmi konfransı keçirildi
Mayın 12-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində TEC - in təşkilatçılığı ilə VIIl Tələbə Elmi konfransı keçirildi.
Konfransda İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin professor-müəllim heyəti, kafedra müdirləri, fakültənin TEC üzrə elmi rəhbəri dosent Təranə Əhmədova, Universitet üzrə TEC-in sədri Solmaz Bəhramzadə, İİF TEC-in sədri Namiq Nəcəfov və fəal tələbələr iştirak etdilər.
Konfransı giriş sözü ilə açan İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin TEC üzrə elmi rəhbəri Təranə Əhmədova konfrans iştirakçılarını salamladı və konfransın əhəmiyyətindən bəhs etdi. Konfransın Ümumilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunduğunu qeyd edərək fakültədə TEC-nin xətti ilə son bir ildə görülən işlər barədə konfrans iştirakçılarına məlumat verdi və Tələbə Elmi Cəmiyətinin fəaliyyətinə hər zaman dəstək olan universitet rəhbərliyinə təşəkkür etdi.
Plenar iclas işini 4 tələbənin məruzəsi ilə davam etdirdi. Məruzələr ətrafında maraqlı müzakirələr aparıldı.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva konfransda çıxış edən tələbələrin hazırlıq səviyyələrini çox yüksək qiymətləndirdi, onların elmi rəhbərlərinə təşəkkür etdi. Elmi cəmiyyətlərin tələbələri eyni maraq ətrafında birləşdirdiyini söyləyən dekan TEC-in universitetin və tələbələrin həyatında mühüm rol oynadığını vurğuladı. O, dünya təcrübəsində TEC-lərin universitetlərdə fəaliyyət göstərən mühüm bir qurum kimi dəyərləndirildiyini qeyd etdi və SDU TEC-in də işini yüksək qiymətləndirdi. Konfransın ərsəyə gəlməsində əməyi keçən hər kəsə təşəkkürünü bildirdi, tələbələrə uğurlar arzuladı. Dekan onu da qeyd etdi ki, ötən il olduğu kimi, bu ildə Universitet Tələbə Elmi Konfransı üçün seçiləcək tələbələr tam şəffaf şəkildə, səsvermə yolu ilə müəyyən ediləcək.
Daha sonra çıxış edən SDU TEC-in sədri Solmaz Bəhramzadə konfransın yüksək səviyyədə təşkil olunmasına görə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı Aynurə Yəhyayevaya, fakültə TEC-in rəhbəri Təranə Əhmədovaya öz təşəkkürünü bildirdi.
Sonda isə konfransda çıxış edən tələbələrdən Soltan Soltanov səsvermə yolu ilə Universitet TEC konfransında fakültəni təmsil etmək üçün seçildi.

На факультете экономики и управления СГУ прошла VIII студенческая научная конференция организованная СНО
12 мая на факультете экономики и управления Сумгаитского государственного университета прошла VIII студенческая научная конференция, организованная Студенческой научной организацией. В конференции приняли участие профессора и преподаватели факультета, заведующие кафедрами, научный руководитель СНО факультета доц. Тарана Ахмедова, председатель СНО университета Солмаз Бахрамзаде, председатель СНО факультета Намиг Наджафов и студенты.
Научный руководитель факультета экономики и менеджмента Тарана Ахмедова приветствовала участников и рассказала о важности мероприятия. Она отметила, что конференция была посвящена 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева и проинформировала участников о работе, проделанной в прошлом году СНО на факультете. Тарана Ахмедова поблагодарила руководство университета за поддержку деятельности Студенческого научного общества.
Пленарное заседание продолжилось докладом 4 студентов. Вокруг докладов состоялись дискуссии.
Декан факультета экономики и управления доц. Айнура Яхьяева высоко оценила уровень подготовки выступивших студентов и поблагодарила их научных руководителей. Декан подчеркнула, что СНО играет важную роль в жизни студентов и отметила роль СНО в привлечении студентов к научной деятельности. Она поблагодарила всех, кто внес свой вклад в организацию конференции, и пожелала успехов студентам. Декан также отметила, что, как и в прошлом году, отбор студентов для участия в Университетской студенческой научной конференции будет проведен путем голосования.
Председатель СНО СГУ Солмаз Бахрамзаде выразила благодарность декану факультета экономики и управления Айнуре Яхьяевой и руководителю СНО факультета Таране Ахмедовой за организацию конференции на высоком уровне.
По итогам голосования выступивший на конференции студент Солтан Солтанов был выбран для участия в Университетской студенческой научной конференции от факультета.