Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsində TEC-in təşkilatçılığı ilə VIII Tələbə Elmi konfransı keçirildi
SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsində TEC-in təşkilatçılığı ilə VIII Tələbə Elmi konfransı keçirildi
Mayın 18-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş VIII tələbə elmi konfransı keçirildi.
Plenar iclasın işi ilə başlayan konfransı giriş sözü ilə fakültənin dekanı dosent Mahal Muradov açdı. Ənənə halını alan konfransın tələbələrin həyatındakı mühüm rolundan, universitetdə tələbələr üçün elm və təhsil yolunda yaradılmış münbit şəraitdən danışan dekan konfransın işinə uğurlar arzuladı.
Neft kimyası və kimya mühəndisliyi kafedrasının müdiri, professor Əkbər Ağayev tələbələrin elm yolunda inkişaf etməsi üçün universitet rəhbərliyi tərəfindən bütün şəraitin yaradıldığını bildirdi.
SDU TEC-in elmi rəhbəri, dosent Lalə Bunyatova TEC-in ümumi iş prinsipindən, universitet üzrə görülən işlərdən danışaraq qeyd etdi ki, hazırda Tələbə Elmi Cəmiyyətinin universitetdaxili və xarici fəaliyyəti güclənməkdədir. Elmi rəhbər bugünkü konfransın işinin həmin fəaliyyətin təsdiqi olduğunu bildirdi.
Kimya və biologiya fakültəsi TEC-in elmi rəhbəri, Ekologiya kafedrasının dosenti Nərgiz Aşurova fakültə üzrə görülən işlərin ümumi vəziyyəti haqqında məlumat verərək gələcəkdə fəaliyyətlərini daha da genişləndirəcəklərini qeyd etdi.
Daha sonra plenar iclas işini 4 tələbənin məruzəsi ilə davam etdirdi. Məruzələr ətrafında maraqlı müzakirələr aparıldı.

Главная страница | Новости | На факультете химии и биологии СГУ прошла VIII студенческая научная конференция организованная СНО
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Май 2023 16:32
На факультете химии и биологии СГУ прошла VIII студенческая научная конференция организованная СНО
18 мая на факультете химии и биологии Сумгаитского государственного университета состоялась VIII студенческая научная конференция, посвященная 100-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева, организованная Студенческим научным обществом.
Конференцию открыл декан факультета доц. Махал Мурадов. Декан рассказал о важной роли конференции в жизни студентов, о созданных для студентов в университете условиях и пожелал успеха работе конференции.
Заведующий кафедрой нефтехимии и химической инженерии проф. Акбар Агаев отметил, что руководством университета созданы все условия для привлечения студентов к научной деятельности.
Доц. Лала Бунятова рассказала о работе СНО и отметила, что в настоящее время общество расширяет свою деятельность. Сегодняшняя конференция является этому подтверждением.
Научный руководитель СНО факультета химии и биологии, доцент кафедры экологии Наргиз Ашурова проинформировала об общем состоянии работы Студенческого научного общества на факультете и отметила, что в дальнейшем они планируют расширять свою деятельность.
Затем пленарное заседание продолжилось докладом 4-х студентов. Вокруг докладов состоялись дискуссии по теме.