Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Tarix və coğrafiya fakültəsində TEC-in təşkilatçılığı ilə VIII tələbə elmi konfransı keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 16 May 2023 21:01
SDU-nun Tarix və coğrafiya fakültəsində TEC-in təşkilatçılığı ilə VIII tələbə elmi konfransı keçirildi
Mayın 16-da Tarix və coğrafiya fakültəsinin VIII tələbə elmi konfransı keçirildi. Plenar iclasın başlaması ilə konfransın işi açıq elan edildi.
Plenar iclasda fakültə dekanı professor Adil Baxşəliyev çıxış edərək Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbələr üçün yaradılmış şəraitdən danışdı, TEC-in fəaliyyətinə uğurlar arzuladı.
SDU TEC-in elmi rəhbəri, dosent Lalə Bunyatova fakültə TEC-in ümumi iş prinsipindən, universitet üzrə görülən işlərdən söhbət açaraq, cəmiyyətin üzvlərinə uğurlar arzuladı.
Fakültə TEC-in elmi rəhbəri, baş müəllim Dilşad Süleymanlı fakültə üzrə hesabatla çıxış edərək görülən işlər haqqında məlumat verdi. TEC- sədri Solmaz Bəhramzadə çıxış edərək tələbələrə yeni-yeni müvəffəqiyyətlər arzuladı.

Главная страница | Новости | На факультете истории и географии СГУ прошла VIII студенческая научная конференция, организованная СНО
На факультете истории и географии СГУ прошла VIII студенческая научная конференция, организованная СНО
16 мая на факультете истории и географии СГУ прошла VIII студенческая научная конференция, организованная СНО.
Пленарное заседание конференции открыл декан факультета проф. Адиль Бахшалиев. Он рассказал об условиях, созданных для студентов в Сумгаитском государственном университете, и пожелал успехов деятельности СНО.
Научный руководитель СНО СГУ доц. Лала Бунятова рассказала о деятельности СНО факультета и пожелала успехов участникам конференции.
Научный руководитель СНО факультета старший преподаватель Дилшад Сулейманлы выступила с отчетом о проделанной на факультете работе и дала информацию о деятельности общества. Председатель СНО Солмаз Бахрамзаде также выступила и пожелала студентам успехов в будущем.
На пленарном заседании с докладами выступили 4 студента, а всего на конференции выступило 83 студента в 4 секциях.
12 студентов, отличившихся на конференции своими выступлениями, были награждены поощрительными призами.