SDU-nun pedaqoji təcrübədə olan tələbələri 39 saylı körpələr evi uşaq bağçasında Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunmuş tədbir keçirdi
Mayın 24-də Sumqayıt şəhər Abdulla Şaiq adına 39 saylı körpələr evi uşaq bağçasında SDU-nun Filologiya fakültəsinin 4-cü kurs 928-ci qrup tələbələrinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş pedaqoji təcrübənin yekununa dair tədbir keçirildi. Tədbirdə SDU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva, Təlim-tərbiyə işləri üzrə dekan müavini Zöhrə Qafarova, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dosent Böyükxanım Eminli, pedaqoji təcrübə rəhbəri Aygün Səttarova da iştirak edirdi.
Tədbirdə ilk olaraq Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi. Tələbələr - Fərhadlı Nəzrin və Jalə İsmayılovanın aparıcı kimi çıxış etdiyi tədbirdə uşaqların təqdimatında Ümummilli Lider Heydər Əliyevə, Azərbaycana həsr olunmuş şeirlər səsləndirildi, mahnılar ifa edildi, 44 Günlük Vətən müharibəsi bağlı səhnəcik nümayiş olundu.
Sonra SDU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva çıxış edərək müəllimlərin, tələbələrin, uşaqların əməyini yüksək qiymətləndirərək uşaqların vətənpərvər ruhda təlim-tərbiyə edilməsindən böyük sevinc hissi duyduğunu bildirdi.
Tədbirin sonunda 39 saylı körpələr evi uşaq bağçasının müdiri Esmira Musayeva çıxış edərək təcrübəçi tələbələrin çalışqanlığından, işlərinə məsuliyyətlə yanaşmağından danışdı. Belə gözəl bir tədbir təşkil etdiklərinə görə tələbələrə və gələn qonaqlara öz dərin təşəkkürünü bildirdi.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ, проходящие педагогическую практику, организовали мероприятие, посвященное Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, в детском саду №39
Yerləşdirilmə tarixi : 24 Май 2023 21:35
Студенты СГУ, проходящие педагогическую практику, организовали мероприятие, посвященное Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, в детском саду №39
24 мая в детском саду № 39 им. Абдуллы Шаига, состоялось мероприятие, посвященное 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева. В мероприятии, организованном студентами 928 группы 4 курса филологического факультета СГУ приняли участие декан факультета доц. Севиндж Гамзаева, заместитель декана по воспитательной работе Зохра Гафарова, заведующая кафедрой азербайджанского языка и методики его преподавания доц. Беюкханум Эминли, руководитель педагогической практики Айгюн Саттарова.
Мероприятие началось с Государственного гимна Азербайджанской Республики. Ведущими на мероприятии выступили студенты факультета Фархадлы Назрин и Жаля Исмаилова. В исполнении детей прозвучали стихи и песни, посвященные Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву и Азербайджану. Также были продемонстрированы сценки, связанные с 44-дневной Отечественной войной.
Доц. Севиндж Гамзаева высоко оценила труд преподавателей, студентов и детей и выразила свое удовлетворение от того, что дети воспитываются в патриотическом духе.
В завершение мероприятия директор детского сада №39 Эсмира Мусаева положительно оценила студентов, проходящих практику в детсаде, и отметила их трудолюбие и ответственность. Она поблагодарила студентов за организацию такого замечательного мероприятия.