SDU-nun pedaqoji təcrübədə olan tələbələri 39 saylı körpələr evi uşaq bağçasında Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunmuş tədbir keçirdi
Mayın 24-də Sumqayıt şəhər Abdulla Şaiq adına 39 saylı körpələr evi uşaq bağçasında SDU-nun Filologiya fakültəsinin 4-cü kurs 928-ci qrup tələbələrinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş pedaqoji təcrübənin yekununa dair tədbir keçirildi. Tədbirdə SDU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva, Təlim-tərbiyə işləri üzrə dekan müavini Zöhrə Qafarova, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dosent Böyükxanım Eminli, pedaqoji təcrübə rəhbəri Aygün Səttarova da iştirak edirdi.
Tədbirdə ilk olaraq Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi. Tələbələr - Fərhadlı Nəzrin və Jalə İsmayılovanın aparıcı kimi çıxış etdiyi tədbirdə uşaqların təqdimatında Ümummilli Lider Heydər Əliyevə, Azərbaycana həsr olunmuş şeirlər səsləndirildi, mahnılar ifa edildi, 44 Günlük Vətən müharibəsi bağlı səhnəcik nümayiş olundu.
Sonra SDU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva çıxış edərək müəllimlərin, tələbələrin, uşaqların əməyini yüksək qiymətləndirərək uşaqların vətənpərvər ruhda təlim-tərbiyə edilməsindən böyük sevinc hissi duyduğunu bildirdi.
Tədbirin sonunda 39 saylı körpələr evi uşaq bağçasının müdiri Esmira Musayeva çıxış edərək təcrübəçi tələbələrin çalışqanlığından, işlərinə məsuliyyətlə yanaşmağından danışdı. Belə gözəl bir tədbir təşkil etdiklərinə görə tələbələrə və gələn qonaqlara öz dərin təşəkkürünü bildirdi.

Home | News | STUDENTS OF SSU WHO WERE IN PEDAGOGICAL EXPERIENCE HELD AN EVENT DEDICATED TO THE GREAT LEADER HEYDAR ALIYEV IN THE ORPHANAGE KINDERGARTEN NO. 39
Yerləşdirilmə tarixi : 24 May 2023 21:35
STUDENTS OF SSU WHO WERE IN PEDAGOGICAL EXPERIENCE HELD AN EVENT DEDICATED TO THE GREAT LEADER HEYDAR ALIYEV IN THE ORPHANAGE KINDERGARTEN NO. 39
On May 24, an event was held on the conclusion of the pedagogical experience dedicated to the 100th anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev, organized by the 4th year group 928 students of the faculty of Philology of SSU, in the kindergarten No. 39 named after Abdulla Shaig, Sumgayit city. The dean of the faculty of Philology of SSU associate professor Sevinj Hamzayeva, deputy dean for training and education Zohra Gafarova, head of the department of Azerbaijani language and its teaching methodology  associate professor Buyukkhanim Eminli, head of pedagogical experience Aygun Sattarova  also participated in the event.
At the event, the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played first. Students - Farhadli Nazrin and Jala Ismayilova acted as presenters at the event. In the children's presentation, poems dedicated to National Leader Heydar Aliyev and Azerbaijan were recited, songs were played related to the 44-Day Patriotic war was shown.
Then, the dean of the faculty of Philology of SSU, associate professor Sevinj Hamzayeva appreciated the work of teachers, students, and children, and expressed her great joy that children are being educated in a patriotic spirit.
At the end of the event, Esmira Musayeva, the director of kindergarten No. 39, spoke about the students' hard work in the internship and responsible approaching to their work. She thanked the students and guests for organizing such a wonderful event.