SDU-nun Enactus komandası “Enactus Biznes Məktəbi”ndə final mərhələsinə vəsiqə qazandı
Mayın 25-də Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi, Gənclər Fondu, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının dəstəyi və “Enactus Azərbaycan”ın təşkilatçılığı ilə “Gənclər Paytaxtı” Mingəçevirdə “Enactus Biznes Məktəbi” adlı tədbirə start verildi. Mayın 26-da tədbirdə “Enactus Azərbaycan” komandaları üçün “Enactus Milli Yarış” simulyasiyası müsabiqəsi təşkil edildi. Simulyasiya milli yarışa komandaları hazırlamaq məqsədilə keçirildi.
Azərbaycanın 21 universitetindən müxtəlif komandalar 3 liqa üzrə yarışdı. Hər liqadan 2 qalib komanda növbəti tura vəsiqə qazandı.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin yaratdığı “SDU Enactus” komandası 2-ci liqada qalib gəlmiş və final mərhələsinə vəsiqə qazanmışdır.

Home | News | THE ENACTUS TEAM OF SSU QUALIFIED FOR THE FINAL ROUND AT "ENACTUS BUSINESS SCHOOL"
On May 25, the "Enactus Business School" event was launched in "Youth Capital" Mingachevir with the support of the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, the Youth Fund, the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan and the organization of "Enactus Azerbaijan". On May 26, "Enactus National Competition" simulation competition was organized for "Enactus Azerbaijan" teams. The simulation was held in order to prepare the teams for the national competition.
Different teams from 21 universities of Azerbaijan competed in 3 leagues. 2 winning teams from each league qualified for the next round.
"SSU Enactus" team created by the Student Scientific Society of Sumgayit State University won in the 2nd league and qualified for the final round.