Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rektoru Qurban bayramı münasibətilə kollektivi təbrik etdi
Qurban bayramı islam dünyasının ən müqəddəs bayramlarından biridir. Humanist dəyərlərə, ali insani hisslərə söykənən, müsəlmanlar üçün böyük əhəmiyyət kəsb edən bu bayramın Azərbaycanda hər il yüksək səviyyədə qeyd olunması dövlətimizin milli-mənəvi dəyərlərimizə göstərdiyi diqqətin parlaq təzahürüdür. Tarixən islama və onun mütərəqqi ənənələrinə bağlı olan xalqımız əsrlər boyu bu dəyərləri yaşatmış və ölkəmiz islam sivilizasiyasının mədəni mərkəzlərindən birinə çevrilmişdir. Azərbaycanda bütün dini bayramlar, o cümlədən Qurban mərasimləri hər il böyük təntənə və yüksək əhval-ruhiyyə ilə keçirilir. Bu günlərdə dövlətimizin tərəqqisi, xalqımızın rifahı və əmin-amanlığı üçün dualar edilir, xeyriyyəçilik işləri görülür, şəhidlərimizin nurlu xatirəsi ehtiramla yad olunur. Bu dəyərlər respublikamızı dünyada tolerantlığın və multikulturalizmin nümunəvi məkanlarından biri kimi tanıdır. Bütün xeyirxah niyyətlər, dua və diləklər isə ildən-ilə gerçəkləşir, Uca Yaradanın mərhəməti xalqımızın üstündən əskik olmur. Vətən müharibəsində şanlı Ordumuzun düşmən üzərində parlaq Qələbəsi də məhz bu ali istəyin – Vətən, torpaq haqqımıza qovuşmaq diləyimizin bariz ifadəsidir. Qürurverici amildir ki, 44 günlük Zəfər savaşında SDU-nun məzunlarının, tələbələrinin, əməkdaşlarının da payı var.
Hər il olduğu kimi, bu il də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov dünya müsəlmanlarının mənəvi birlik və həmrəylik rəmzi olan müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə kollektivi ürəkdən təbrik edərək, hər kəsə cansağlığı, uzun ömür, əmin-amanlıq, elmin, təhsilin inkişafı yolunda yeni-yeni uğurlar arzuladı və universitetin bütün əməkdaşlarını bayram hədiyyəsi olaraq pul mükafatı ilə sevindirdi.
Qeyd edək ki, bu xeyirxahlıq missiyası Sumqayıt Dövlət Universitetində daima hiss olunur. İşçilərin sosial vəziyyətini yaxşılaşdırmaq məqsədilə hər il Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü, Novruz, Ramazan, Qurban bayramları ərəfəsində universitetin bütün əməkdaşlarına maddi yardımlar olunur. Bu da kollektiv tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanır.
Qurban bayramınız mübarək olsun! Qoy bu nurlu bayram ailələrinizə xoşbəxtlik, süfrələrinizə xeyir-bərəkət gətirsin! Kəsdiyiniz qurbanlar qəbul, etdiyiniz dualar çin olsun!

Home | News | THE RECTOR OF SSU CONGRATULATED THE TEAM ON THE OCCASION OF THE EID AL ADHA
Eid al-Adha is one of the holiest holidays in the Islamic world. The fact that this holiday, which is based on humanist values and higher human feelings, is of great importance for  Muslims, is celebrated every year in Azerbaijan at a high level. It is a bright manifestation of the attention our state shows to our national and moral values. Historically connected to Islam and its progressive traditions, our people have kept these values alive for centuries and our country has become one of the cultural centers of Islamic civilization. In Azerbaijan, all religious holidays, including Sacrifice ceremonies, are held with great solemnity and high spirits every year. On these days, blessings are done for the progress of our state, the well-being and peace of our people, charitable events are carried out, and the memory of our martyrs is remembered with respect. These values recognize our republic as one of the exemplary places of tolerance and multiculturalism in the world. All good intentions, prayers and wishes come true year after year, and. The brilliant Victory of our glorious Army over the enemy in the Patriotic War is a clear expression of this supreme desire - to regain our rights to the Motherland. It is a proud factor that graduates, students and employees of SSU have a share in the 44-day Victory War.
As every year, the rector of Sumgayit State University professor Elkhan Huseynov  congratulated the staff on the occasion of the holy Eid al-Adha, which is a symbol of spiritual unity and solidarity of the Muslims of the world, and wished everyone good health, long life, peace, and successes in the the development of science and education and pleased all employees of the university with a cash prize as a holiday gift.
It should be noted that this goodwill mission is always felt at Sumgayit State University. In order to improve the social condition of employees, financial support is provided to all employees of the university every year on the eve of World Azerbaijani Solidarity Day, Nowruz, Ramadan, and Qurban holidays.
Happy Eid al-Adha! May this bright holiday bring happiness to your families and blessings to your tables! Accept the sacrifices you have made and let your prayers come true!