Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU əməkdaşları AzTU-da “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzinin rezident şirkətlərinin təqdimatında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 13 İyul 2023 12:20
SDU əməkdaşları AzTU-da “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzinin rezident şirkətlərinin təqdimatında iştirak etdilər
İyulun 12-də AzTU-da “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzinin rezident şirkətlərinin təqdimatına həsr olunmuş tədbir keçirildi. Tədbirdə 15-dən çox ali təhsil müəssisəsinin nümayəndələri ilə yanaşı, Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları: Avtomatika və idarəetmə kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov, Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, eləcə də Kimya və biologiya fakültəsinin 1-ci kurs tələbəsi, İnnovasiya Yaradıcılıq Mərkəzinin mentoru Səid Əliyev iştirak edirdilər.
AzTU-nun rektoru professor Vilayət Vəliyev universitetlə Bilişim Vadisinin əməkdaşlığından danışaraq bildirib ki, Bilişim Vadisi Mərkəzinin İzmirdən sonra Bakıda fəaliyyətə başlaması əhəmiyyətli hadisədir. Rektor qeyd edib ki, “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzi AzTU-da fəaliyyət göstərir. Mərkəzdə universitet-sənaye işbirliyinin inkişafı istiqamətində mühüm layihələr həyata keçiriləcək. Beynəlxalq texnologiyalar üzrə marketinq, texnoloji tədqiqat və transfer fəaliyyətləri, proqram təminatı, dizayn, tədqiqat və inkişaf sahəsində layihələr həyata keçirmək istəyən digər universitetlər də “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzi ilə əməkdaşlıq edəcəklər.
Daha sonra “Bilişim Vadisi Bakı”nın rezident şirkətlərinin təqdimatları keçirildi. Sual-cavab formatında keçirilən təqdimatlardan sonra qonaqlar AzTU-nun kampusu ilə tanış oldular.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в презентации компаний-резидентов центра «Bilisim Valley Baku» в АТУ
Сотрудники СГУ приняли участие в презентации компаний-резидентов центра «Bilisim Valley Baku» в АТУ
12 июля в Азербайджанском техническом университете состоялось мероприятие, посвященное презентации компаний-резидентов Центра «Bilisim Valley Baku». В мероприятии приняли участие представители более 15 высших учебных заведений. Среди участников были и сотрудники Сумгаитского государственного университета заведующий кафедрой автоматизации и управления проф. Джаваншир Мамедов, руководитель научной части доц. Самир Оруджев, а также студент первого курса факультета химии и биологии, ментор Центра инноваций и творчества Саид Алиев.
Ректор АТУ проф. Вилаят Велиев, рассказал о сотрудничестве между университетом и «Билишим вадиси» и отметил, что открытие центра «Билишим вадиси» в Баку после Измира является важным событием. Ректор сообщил, что в АТУ действует центр «Bilisim Valley Baku». В центре будут реализованы важные проекты по развитию сотрудничества между университетами и промышленностью. Другие университеты, желающие реализовать проекты в области международного маркетинга технологий, деятельности по технологическим исследованиям и трансферту, программного обеспечения, дизайна, исследований и разработок, также будут сотрудничать с центром «Bilisim Valley Baku».
Далее состоялись презентации компаний-резидентов "Bilisim Valley Baku". После презентаций, которые  прошли в форме вопросов и ответов, гости ознакомились с кампусом АТУ.