Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU əməkdaşları AzTU-da “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzinin rezident şirkətlərinin təqdimatında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 13 İyul 2023 12:20
SDU əməkdaşları AzTU-da “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzinin rezident şirkətlərinin təqdimatında iştirak etdilər
İyulun 12-də AzTU-da “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzinin rezident şirkətlərinin təqdimatına həsr olunmuş tədbir keçirildi. Tədbirdə 15-dən çox ali təhsil müəssisəsinin nümayəndələri ilə yanaşı, Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları: Avtomatika və idarəetmə kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov, Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, eləcə də Kimya və biologiya fakültəsinin 1-ci kurs tələbəsi, İnnovasiya Yaradıcılıq Mərkəzinin mentoru Səid Əliyev iştirak edirdilər.
AzTU-nun rektoru professor Vilayət Vəliyev universitetlə Bilişim Vadisinin əməkdaşlığından danışaraq bildirib ki, Bilişim Vadisi Mərkəzinin İzmirdən sonra Bakıda fəaliyyətə başlaması əhəmiyyətli hadisədir. Rektor qeyd edib ki, “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzi AzTU-da fəaliyyət göstərir. Mərkəzdə universitet-sənaye işbirliyinin inkişafı istiqamətində mühüm layihələr həyata keçiriləcək. Beynəlxalq texnologiyalar üzrə marketinq, texnoloji tədqiqat və transfer fəaliyyətləri, proqram təminatı, dizayn, tədqiqat və inkişaf sahəsində layihələr həyata keçirmək istəyən digər universitetlər də “Bilişim Vadisi Bakı” Mərkəzi ilə əməkdaşlıq edəcəklər.
Daha sonra “Bilişim Vadisi Bakı”nın rezident şirkətlərinin təqdimatları keçirildi. Sual-cavab formatında keçirilən təqdimatlardan sonra qonaqlar AzTU-nun kampusu ilə tanış oldular.

Home | News | THE EMPLOYEES OF SSU PARTICIPATED IN THE PRESENTATION OF RESIDENT COMPANIES OF "SILICON VALLEY BAKU" CENTER AT ATU
Yerləşdirilmə tarixi : 13 July 2023 12:20
THE EMPLOYEES OF SSU PARTICIPATED IN THE PRESENTATION OF RESIDENT COMPANIES OF "SILICON VALLEY BAKU" CENTER AT ATU
On July 12, an event dedicated to the presentation of the resident companies of the "Silicon Valley Baku" Center was held at ATU. In addition to representatives of more than 15 higher educational institutions, Sumgayit State University employees - professor Javanshir Mammadov, head of the department of Automation and management, associate professor Samir Orujov, head of the Scientific department, as well as Said Aliyev, a first-year student of the faculty of Chemistry and biology, mentor of the Innovation and Creativity Center, attended  in the the event.
Rector of ATU, professor Vilayat Valiyev, speaking about the cooperation between the university and the Silicon Valley, said that it is an important event that the center of the Silicon Valley started to operate in Baku after Izmir. The rector noted that "Silicon Valley Baku" Center operates at ATU. Important projects for the development of university-industry cooperation will be implemented in the center. Other universities that want to implement projects in the fields of international technology marketing, technological research and transfer activities, software, design, research and development will also cooperate with the "Silicon Valley Baku" Center.
Later, presentations of resident companies of "Silicon Valley Baku" were held. After the question-and-answer presentations, the guests got acquainted with the ATU campus.