Günün birinci yarısı SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin 3 təhsil proqramının akademik heyəti ilə geniş tərkibdə görüş keçirildi.
Görüşdə müəllimlərin inkişafı, imtahanların təşkili, tədris yükü, elmi-tədqiqat sahəsində görülən işlər, mobillik, keyfiyyət mədəniyyəti barədə müzakirələr aparıldı.
Bundan sonra ASİİN ekspert qrupu daxili iclaslarını keçirdi.
Günün ikinci yarısı Almaniya Federativ Respublikasından gələn ekspert qrupu SDU-nun rektoru Rüfət Əzizovla görüşdü.
Görüşdə Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev, Avtomatika və idarəetmə kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov, İnformasiya texnologiyaları və proqramlaşdırma kafedrasının müdiri professor Aqil Hüseynov, Elektronika və kompüter texnikası kafedrasının müdiri dosent Qadir Mənsurov, Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova iştirak etdilər.
ASİİN ekspert qrupunun sədri, Çemnitz universitetinin professoru Madhukar Çandra və onun rəhbərlik etdiyi ekspert qrupunun üzvləri - Hamburq Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Volfqanq Renz, Bosch şirkətindən Dr. Alfred Şulte, ADA universitetinin tələbəsi İlhamə Novruzova və layihənin koordinatoru Paulina Petraçenko SDU-nun rektoru Rüfət Əzizova qonaqpərvərliyə, isti münasibətə və onlara göstərilən xüsusi qayğıya görə öz dərin təşəkkürlərini bildirdilər.
Eskpert qrupu SDU-nun beynəlxalq akkreditasiya prosesinə hazırlığını yüksək qiymətləndirdiyini və yeni təyin olunan rektorun gənc və innovativ olmasının universitetin inkişafı üçün əsas olacağını qeyd etdi.
Universitet rəhbərliyi isə əmindir ki, ekspert qrupunun hazırlayacağı hesabat tədrisin təşkilindəki çatışmazlıqları ortaya qoymaqla bərabər, universitetin gələcək fəaliyyəti üçün əhəmiyyətli rol oynayacaq.

Главная страница | Новости | Экспертная группа ASİİN завершила свою работу по международной аккредитации в СГУ
Yerləşdirilmə tarixi : 12 Октябрь 2023 17:25
Экспертная группа ASİİN завершила свою работу по международной аккредитации в СГУ
12 октября международная экспертная группа ASİİN  завершила свою работу по аккредитации в СГУ.
В третий и последний день пребывания группы в университете состоялась встреча представителей ASİİN с профессорско-преподавательским составом 3 образовательных программ инженерного факультета СГУ.
На встрече были обсуждены вопросы профессионального развития преподавателей, организации экзаменов, учебной нагрузки, проведения исследовательских работ, академической мобильности.
Во второй половине дня экспертная группа из Федеративной Республики Германия встретилась с ректором СГУ Руфатом Азизовым.
Во встрече также приняли участие проректор по организации учебного процесса и технологии обучения доц. Натиг Талыбов, декан факультета инженерии доц. Улдуз Агаев, заведующий кафедрой автоматики и управления проф. Джаваншир Мамедов, заведующий кафедрой информационных технологий и программирования проф. Агиль Гусейнов, заведующий кафедрой электроники и компьютерной техники доц. Гадир Мансуров, руководитель отдела обеспечения качества Нармин Гасанова.
Председатель экспертной группы ASİİN проф. Мадхукар Чандра из Хемницкого университета и члены возглавляемой им экспертной группы – проф. Вольфганг Ренц из Гамбургского университета прикладных наук, представитель Bosch док. Альфред Шульте, студентка Университета AДA Ильхама Новрузова и координатор проекта Паулина Петраченко выразили глубокую благодарность ректору СГУ Руфату Азизову за гостеприимство, теплое отношение и особую заботу, проявленную к ним.
Экспертная группа высоко оценила подготовку СГУ к процессу международной аккредитации и выразила уверенность, что под руководством новоназначенного ректора университет будет успешно развиваться.
Руководство вуза в свою очередь выразило уверенность, что отчет, подготовленный экспертной группой, выявит недостатки в организации процесса образования и сыграет важную роль в деятельности вуза.