Noyabrın 1-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilati dəstəyi ilə universitetin rəhbərliyi, professor-müəllim və tələbə heyəti Sumqayıt Dövlət Dram Teatrında Azərbaycan milli operetta janrının banisi, dahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəylinin “O olmasın, bu olsun” musiqili komediyasını izləyiblər.
Qeyd edək ki, SDU-nun Həmkarlar İttifaqı Komitəsi işçilərin istirahət hüquqlarının təmin edilməsi istiqamətində tez-tez belə tədbirlərin keçirilməsinə dəstək olur.
Baş rejissoru xalq artisti Firudin Məhərrəmov, quruluşçu rejissoru Əməkdar artist Nazim Şirməmmədov, quruluşçu rəssamı Elşən Sərxanoğlu olan “O olmasın, bu olsun” komediyasında mənəvi dəyərlərin bütün zamanlar üçün toxunulmaz olduğunu əks etdirən, simic olduğu qədər də tamahkar Məşədi İbadın istəyi fonunda inkişaf edən süjet xətti bütün zamanlar üçün ibrətamizdir.
Tamaşa, uğurlu dekorasiya, kreativ rəssam yanaşmaları, işıq effektləri və musiqisi ilə universitetin müəllim və tələbə heyətində dolğun təəssürrat yaratdı.

Главная страница | Новости | Коллектив СГУ посетил спектакль «Не та, так эта»
1 ноября коллектив и студенты Сумгаитского государственного университета по инициативе и при организационной поддержке профсоюзного комитета и студенческого профкома вуза посетили Сумгаитский государственный драматический театр, где посмотрели музыкальную комедию гениального композитора, основоположника жанра национальной оперетты в Азербайджане  Узеира Гаджибейли «Не та, так эта».
Следует отметить, что профсоюзный комитет СГУ регулярно проводит подобные мероприятия с целью эффективной организации досуга сотрудников.
Главным режиссером спектакля является народный артист Фирудин Магеррамов, режиссером-постановщиком заслуженный артист Назим Ширмамедов, а художником-постановщиком Эльшан Сарханоглу. Сюжетная линия комедии «Не так, так эта» отражает моральные ценности незыблемые для всех времен. События  развиваются на фоне желания жадного богача Мешади Ибада выгодно жениться.
Удачное оформление спектакля, творческий подход художника, световые эффекты и гениальная музыка произвели яркое впечатление на преподавателей и студентов университета.