Əsas səhifə | Xəbərlər | Milli Dirçəliş Günü ilə əlaqədar dəyirmi masa təşkil olunub
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatı və Nəriman Nərimanov adına Mədəniyyət Mərkəzinin “Dostluq” mədəniyyət evinin birgə təşkilatçılığı ilə 17 noyabr Milli Dirçəliş Gününə həsr olunmuş dəyirmi masa təşkil edilib.
İlk olaraq Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Tədbirdə mədəniyyət evinin metodisti Cahangir Məhərrəmov tarixi günün mahiyyətindən danışıb. O qeyd edib ki, xalqımızın azadlıq mübarizəsinin əsas mərhələlərindən birini təşkil edən bu əlamətdar gün Azərbaycanın müstəqilliyinin bərpa edilməsində tarixi rol oynayıb. 1988-ci il noyabrın 17-də Azərbaycan xalqının azadlıq səsini ucaldaraq, sovet imperiyasına  qarşı hamılıqla ayağa qalxması onun dirçəlişi yolunda dönüş nöqtəsi oldu. Azərbaycan xalqı uzun illər arzusunda olduğu müstəqilliyinə qovuşdu. 1992-ci ildən etibarən 17 noyabr Milli Dirçəliş Günü kimi qeyd olunur.

Home | News | A round table was organized in connection with the National Revival Day
A round table dedicated to the National Revival Day was organized on November 17 with the joint organization of the Student Youth Organization of Sumgayit State University and the "Dostlug" cultural house of the Nariman Narimanov Cultural Center.
First, the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played. Jahangir Maharramov, Methodist of the House of Culture, spoke about the essence of the historical day at the event. He noted that this significant day, which is one of the main stages of the freedom struggle of our people, played a historical role in the restoration of Azerbaijan's independence. On November 17, 1988, the people of Azerbaijan raised their voice for freedom and stood up against the Soviet empire, which was a turning point on the way to its revival. Since 1992, November 17 is celebrated as National Revival Day.