Əsas səhifə | Xəbərlər | İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin iki əməkdaşı beynəlxalq diplom və sertifikata layiq görülüb
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin iki əməkdaşı beynəlxalq diplom və sertifikata layiq görülüb
Dekabrın 27-də Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının (APFM) təşəbbüsü ilə Maliyyə Hesabatlarının Beynəlxalq Standartlarına (MHBS) əsaslanan İCFM-İFRS modulu üzrə beynəlxalq təlimin başa çatması nəticəsində dünyanın 132 ölkəsində tanınan beynəlxalq kvalifikasiyadan uğurla keçən dinləyicilərə beynəlxalq diplom və sertifikatların təqdimolunması mərasimi keçirilib.
İlk olaraq Azərbaycan Peşəkar Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının (APFM) idarə heyətinin sədri Nuriyyə Novruzova və proqram təlimçisi Rauf Rzayev İCFM-İFRS modulu üzrə beynəlxalq təlimlərin təşkilinin əhəmiyyətini vurğulayaraq bildirdilər ki, yüksək nəticə göstərən dinləyicilər Azərbaycan Respublikası Dövlət İmtahan Komissiyası tərəfindən keçirilən Peşəkar Mühasib Sertifikatı (PMS) üzrə iki mərhələdən ibarət imtahanların birinci mərhələsindən müddətsiz və tam olaraq azad edilirlər.
Təşkilat komitəsi tərəfindən beynəlxalq təlimi  başa vuraraq yekun imtahanda uğurlu nəticə göstərən Sumqayıt Dövlət Universitetinin iki əməkdaşı-İqtisadiyyat və idarəetmə faküItəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının assistenti Gülşən Hüseynzadəyə beynəlxalq diplom, kafedranın böyük laborantı Türkan Seyfullayevaya sertifikat  təqdim edilib.
Gülşən Hüseynzadə və Türkan Seyfullayeva maliyyə və mühasibat sahəsində peşəkar mütəxəssislərin hazırlanmasını əhatə edən beynəlxalq layihələri təşkil etdiklərinə görə APFM rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Home | News | TWO EMPLOYEES OF THE FACULTY OF ECONOMICS AND MANAGEMENT WERE AWARDED INTERNATIONAL DIPLOMAS AND CERTIFICATES
TWO EMPLOYEES OF THE FACULTY OF ECONOMICS AND MANAGEMENT WERE AWARDED INTERNATIONAL DIPLOMAS AND CERTIFICATES
On December 27, at the initiative of the Association of Professional Financial Managers of Azerbaijan (APFMA), as a result of the completion of the international training on ICFM-IFRS module based on International Financial Reporting Standards (IFRS), a ceremony was held to present international diplomas and certificates to those who successfully passed the international qualification recognized in 132 countries of the world.
First, the chairman of the management board of the Association of Professional Financial Managers of Azerbaijan (APFMA) Nuria Novruzova and the program trainer Rauf Rzayev emphasized the importance of organizing international trainings on ICFM-IFRS module and stated that the high-achieving listeners will pass the Professional Accountant Certificate (PAC) held by the State Examination Commission of the Republic of Azerbaijan.
Two employees of Sumgait State University who completed the international training and successfully passed the final exam were presented with an international diploma to Gulshan Huseynzade, the assistant of the Department of Finance and Accounting of the Faculty of Economics and Management, and a certificate to Turkan Seyfullayeva, the senior laboratory assistant of the department.
Gulshan Huseynzade and Turkan Seyfullayeva expressed their gratitude to APFMA management for organizing international projects involving the training of professional specialists in the field of finance and accounting.