Əsas səhifə | Xəbərlər | Universitetimizdə yeni təyinat
Dekabın 11-də universitetin rektoru, professor Elxan Hüseynov Mühəndislik fakültəsinin dekanı vəzifəsini müvəqqəti icra edən dosent Ulduz Ağayevi və İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı vəzifəsini müvəqqəti icra edən, dosent Aynurə Yəhyayevanı  dekan olaraq  kollektivə təqdim etdi.
Rektor Elxan Hüseynov qeyd etdi ki, Respublikamızın qabaqcıl ali təhsil müəssisələri sırasında özünəməxsus yeri olan Sumqayıt Dövlət Universitetində bir çox uğurlu layihələrə imza atılmış, maddi-texniki baza gücləndirilmiş, tədrisin keyfiyyəti yüksəldilmiş, yeni ixtisaslar açılmış bir sözlə nüfuzlu ali məktəblərdən birinə çevrilmişdir.
Təqdimatda yeni təyin olunmuş dekanlar qısa zaman kəsiyində fakültə daxilində gördükləri işlərdən danışdılar, qarşıda duran məsələlərin həlli üçün böyük səylə çalışacaqlarını vurğuladılar. Bildirdilər ki, rəhbərliyin onlara göstərdikləri bu etimadı layiqincə doğruldacaqlar.
Sonra Texnika elmləri namizədi Qurban Sadıx oğlu Abdullayev Mühəndislik fakültəsinin Metrologiya və standartlaşdırma kafedrasına,   İqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Mehman  İmamverdi oğlu Əhmədzadə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Menecment kafedrasına, Dosent Loğman İmran oğlu  Abdullayev İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Mühasibat uçotu və audit kafedrasına müdir vəzifəsinə təyin edildilər.

Главная страница | Новости | Новое назначение
11 декабря ректор СГУ, профессор Эльхан Гусейнов представил коллективу университета нового руководителя инженерного факультета - временно исполняющего обязанности декан,доцента УлдузаАгаева и нового руководителя факультета экономики и управления- временно исполняющего обязанности декана, доцента АйнуруЯхъяеву.
Ректор отметил, что Сумгайытский государственный университет, как один из значимых вузов в Азербайджане, внес весомый вклад в развитие научно - интеллектуального потенциала общества. Сумгайытский государственный университет достиг многих высот, опираясь на принципы и критерии, определяющие стратегию будущего в образовательной реформе страны.
В свою очередь новоназначенные деканы поблагодарили руководство за проявленное доверие, рассказали о проделанной работе на факультете и обещали  выполнить стоящие перед ними задачи.
Кандидат технических наук Абдуллаев ГурбанСадыгоглу назначен заведующим кафедрой метрологии и стандартизации инженерного факультета, доктор философии по экономике АхмедзадеМехманИмамвердиоглу–заведующим кафедрой менеджмента, а доцент Абдуллаев ЛогманИмраноглу – заведующим кафедрой  бухгалтерский учет и аудит факультета экономики и управления.