SDU-da “Əsaslı dizayn metodu ilə sahibkarlıq və yeni biznesin inkişafı” proqramı çərçivəsində infosessiya keçirilib
Fevralın 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetində “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramı çərçivəsində infosessiya keçirildi.
Tədbiri Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru dosent Rüfət Əzizov açaraq iştirakçıları salamladı, proqramın məqsəd və məramından, tələbələr üçün üstünlüklərindən, gənclər arasında sahibkarlığın təşviqindən və bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrin əhəmiyyətindən danışdı. Rektor bildirdi ki, “Əsaslı dizayn metodu ilə sahibkarlıq və yeni biznesin inkişafı” proqramının məqsədi tələbələrdə sahibkarlıq və məhsul inkişafı üçün vacib olan hərtərəfli bacarıqları formalaşdırmaq və inkişaf etdirməkdir. Bu kimi layihələr gənclərin məşğulluğunun təmin edilməsi və onların sahibkarlıq fəaliyyətinə cəlb edilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Sonra Rüfət Əzizov tələbələrə proqramın mahiyyəti və strukturu haqqında ətraflı məlumat verdi. O, bildirdi ki, 15 həftə davam edəcək proqramda tədris Türkiyə Respublikasından dəvət olunmuş yüksəkixtisaslı mütəxəssislər tərəfindən keçiriləcək.

Home | News | AN INFO SESSION WAS HELD AT SSU WITHIN THE FRAMEWORK OF THE PROGRAM "ENTREPRENEURSHIP AND NEW BUSINESS DEVELOPMENT WITH THE BASIC DESIGN METHOD"
Yerləşdirilmə tarixi : 19 February 2024 13:51
AN INFO SESSION WAS HELD AT SSU WITHIN THE FRAMEWORK OF THE PROGRAM "ENTREPRENEURSHIP AND NEW BUSINESS DEVELOPMENT WITH THE BASIC DESIGN METHOD"
On February 19, an info session was held at Sumgayit State University within the framework of the "Entrepreneurship and New Business Development with the Basic Design Method" program.
Rector of Sumgayit State University, associate professor Rufat Azizov, opened the event and greeted the participants, spoke about the purpose and purpose of the program, its advantages for students, promotion of entrepreneurship among young people and the importance of projects implemented in this direction. The rector stated that the goal of the program "Entrepreneurship and new business development using the basic design method" is to form and develop comprehensive skills in students that are important for entrepreneurship and product development. Such projects are of great importance in terms of ensuring the employment of young people and involving them in entrepreneurial activities.
Then Rufat Azizov gave the students detailed information about the structure of the program. He stated that the 15-week program will be taught by highly qualified specialists invited from the Republic of Turkey.