Əsas səhifə | Xəbərlər | "Sumqayıt Dövlət Tələbə İnkişaf Proqramı” layihəsinə start verildi
Fevralın 24-də SDU Tələbə Gənclər Təşkilatı tərəfindən həyata keçirilən “Sumqayıt Dövlət Tələbə İnkişaf Proqramı”nın açılışı baş tutdu.
Sumqayıt şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində baş tutan görüşdə SDU-nun Sosial məsələlər üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov proqramda iştirak edən tələbələrə uğurlar arzuladı, “SDTİP”in tələbələrin bacarıqlarının inkişafına töhfə verəcəyini qeyd etdi.
Daha sonra SDU TGT sədri Rəvan Paşayev tələbələrə proqram barədə ətraflı məlumat verdi.
Proqramın məqsədi tələbələrimizin motivasiyasını artırmaq, liderlik bacarıqlarını inkişaf etdirmək, müəllimlər və mentorlar vasitəsilə onlara təhsil və karyera hədəfləri ilə bağlı dəstək verməkdir.
2 ay müddətində davam edəcək proqramı uğurla başa vuran tələbələrimiz sertifikatla təltif olunacaq.
Qeyd edək ki, proqrama 200 nəfər tələbə müraciət etmiş və onlardan 100-ü proqramda iştirak etmək haqqı qazanmışdır.

On February 24, the opening of ‘Sumgait State Student Development Program’ implemented by SSU Student Youth Organization took place.
At the meeting held at the Heydar Aliyev Center in Sumgait, SSU Vice-Rector for Social Affairs, Associate Professor Elmar Khalilov, wished success to the students participating in the program and noted that ‘SSSDP’ will contribute to the development of students" skills.
Later, SSU SYO Chairman Ravan Pashayev gave detailed information about the program to the students.
The purpose of the program is to increase the motivation of our students, develop leadership skills, and support them with their educational and career goals through teachers and mentors.
Our students who successfully complete the 2-month program will be awarded with a certificate.
It should be noted that 200 students applied to the program and 100 of them won the right to participate in the program.