Əsas səhifə | Xəbərlər | “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramında “Biznes modeli və gəlir modelinin yaradılması” adlı növbəti modul keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 29 Mart 2024 20:21
“Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramında “Biznes modeli və gəlir modelinin yaradılması” adlı növbəti modul keçirildi
Martın 29-da Sumqayıt Dövlət Universitetində SABAH.Academy-nin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” adlı proqram çərçivəsində növbəti modul təşkil olundu. II və III kurs tələbələri üçün nəzərdə tutulmuş proqram çərçivəsində  “Viveka” strateji innovasiya məsləhətçiliyi şirkətinin həm-təsisçisi və təlim koordinatoru Emin Okutan bu dəfə “Biznes modeli və gəlir modelinin  yaradılması”  mövzusunda çıxış etdi. Dərs müddətində sahibkarlıqda biznes ideya yaradılması ilə bağlı müzakirələr aparıldı. Tələbələr iş modelində şablon hazırlanması strukturu ilə tanış oldular, fürsətlərin yaradılmasında kəşf etmə, təsvir etmə, fərziyyə anlayışlarını təhlil etdilər.
Qeyd edək ki, tələbələrdə sahibkarlıq və məhsul inkişafı üçün vacib olan bacarıqların formalaşdırılması və inkişaf etdirilməsini məqsədləyən proqram çərçivəsində hər həftə Türkiyə Respublikasının aparıcı ali təhsil müəssisələrinin və innovasiya mərkəzlərinin mütəxəssisləri tərəfindən SDU-ya səfərlər edilərək dərslər keçirilir.

Home | News | IN THE PROGRAM ‘ENTREPRENEURSHIP AND NEW BUSINESS DEVELOPMENT WITH THE BASIC DESIGN METHOD’ THE NEXT MODULE CALLED ‘CREATING A BUSINESS MODEL AND REVENUE MODEL’ WAS HELD
Yerləşdirilmə tarixi : 29 March 2024 20:21
IN THE PROGRAM ‘ENTREPRENEURSHIP AND NEW BUSINESS DEVELOPMENT WITH THE BASIC DESIGN METHOD’ THE NEXT MODULE CALLED ‘CREATING A BUSINESS MODEL AND REVENUE MODEL’ WAS HELD
On March 29, the next module was organized at Sumgait State University within the framework of the program called ‘Entrepreneurship and New Business Development with Basic Design Method’ organized by SABAH.Academy. Emin Okutan, co-founder and training coordinator of ‘Viveka’ strategic innovation consulting company, gave a speech on ‘Creation of business model and revenue model’ within the program intended for II and III year students. During the lesson, discussions were held on the creation of business ideas in entrepreneurship. Students were introduced to the template development structure in the business model, analyzed the concepts of discovery, description, hypothesis in creating opportunities.
It should be noted that within the framework of the program aimed at forming and developing the skills that are important for entrepreneurship and product development in students, classes are held every week by experts from the leading higher education institutions and innovation centers of the Republic of Turkey.