SDU TGT-nin təşkilatçılığı ilə “Uğura gedən yol” adlı təlim keçirildi
Aprelin 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə tələbələr üçün “Uğura gedən yol” adlı təlim keçirildi.
Təlimi SDU TGT-nin sədri Rəvan Paşayev açaraq iştirakçıları salamladı, gəncləri maraqlandıran mövzular, xüsusilə də uğura çatmaq yollarından danışdı. Qeyd etdi ki, təlimin məqsədi gənclərin, xüsusilə də tələbələrin, məzunların, iş axtarışında olanların uğur qazanmaqlarına dəstək olmaqdır.
Təlimçi qismində çıxış edən Yeganə Cəbrayılqızı uğur hekayəsini bölüşdü, hər zaman öz üzərində işləməyin, müasir dövrdə tələb olunan bilik və bacarıqlara yiyələnməyin vacibliyindən danışdı. O, uğura gedən yol və karyera planlaşdırılmasının mərhələləri, fərdin şəxsi inkişafı üçün zəruri olan meyarlar, cəmiyyətə faydalılıq və karyera yüksəlişi baxımından diqqət yetirilməli olan məqamlar, əmək bazarının mövcud vəziyyəti və təhsilalanların karyera inkişafı imkanları, eləcə də perspektivləri barədə ətraflı məlumat verdi.
Sonda mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı və iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırıldı.

Home | News | THE TRAINING CALLED ‘THE WAY TO SUCCESS’ WAS ORGANIZED BY SSU SYO
On April 5, Sumgait State University organized the ‘The way to Success’ training for students organized by the Student Youth Organization.
The training was opened by Ravan Pashayev, the chairman of SSU SYO, greeted the participants and talked about the topics of interest to young people, especially the ways to achieve success. He noted that the purpose of the training is to support the success of young people, especially students, graduates, and job seekers.
Acting as a trainer, Yegana Jabrailgizi shared her success story, talked about the importance of always working on yourself and acquiring the knowledge and skills required in the modern era. She gave detailed information about the path to success and the stages of career planning, the criteria necessary for the personal development of an individual, the points to be considered in terms of usefulness to society and career advancement, the current state of the labor market, and career development opportunities for students, as well as prospects.
At the end, there was an exchange of views on the topic and the questions of the participants were answered.