Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da VII Debat-natiqlik turnirinin bağlanış və mükafatlandırma mərasimi keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 16 Aprel 2024 16:19
SDU-da VII Debat-natiqlik turnirinin bağlanış və mükafatlandırma mərasimi keçirildi
Aprelin 16-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin dəstəyi, Debat klubunun təşkilatçılığı ilə “Yaşıl Dünya naminə həmrəylik ili”nə həsr olunmuş VII Debat-natiqlik turnirinin final mərhələsi keçirildi.
Tədbiri universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov açaraq iştirakçıları salamladı, qalib komandanı təbrik etdi, 2024-cü ilin ölkəmizdə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi  ilə bağlı SDU-nun təsdiq etdiyi Fəaliyyət Planına uyğun olaraq müxtəlif səpkili tədbirlərin keçirildiyini, bu proseslərdə gənclərin xüsusi rolu olduğunu vurğuladı.
Sonra SDU-nun Debat klubunun sədri Anar Qurbanov çıxış edərək turnirin nəticələri və “Dünya dövlətlərinin alternativ enerji mənbələrinin istifadəsinə keçid etməsi labüddür” mövzusunda keçirilən debat-natiqlik turniri haqqında ətraflı məlumat verdi. Qeyd etdi ki, Debat forumuna 14 komanda qatılıb və yarışı universitetimizin tələbələrindən ibarət hakimlərlə yanaşı, Debat Vətəndaş Cəmiyyətində Debat İctimai Birliyinin hakimləri də müşahidə ediblər.  Riyaziyyat fakültəsinin “Eros” və Filologiya fakültəsinin “Realizm” komandası güclü olduqlarını sübut edərək finala vəsiqə qazandılar. Riyaziyyat fakültəsinin “Eros” komandası turnirin qalibi oldu.

Home | News | The closing and awarding ceremony of the VII Debate-speech tournament was held at SSU
On April 16, the final stage of the VII Debate-speech tournament dedicated to the ‘Green World Solidarity Year’ organized by Student Union Universities and Debate Club was launched in Sumgait State.
Associate Professor Elmar Khalilov, vice-rector for social protection and activities of the university, opened the event, congratulated the team, and said that various operations were carried out in accordance with the Action Plan for the abolition of SSU in connection with declaring the winner of 2024 ‘Green World Solidarity Year’, emphasized the special role of young people in this process.
Then, the speech of the head of SSU Debate Club, Anar Gurbanov, gave detailed information about the results of the tournament, ‘The transition to the use of alternative energy sources is a must for the countries of the world’ and the prospective debate-speech tournament. He noted that 14 teams participated in the Debate forum and the competition was observed by the judges of the Debate Civil Society, as well as the judges of the students of our university. The team ‘Eros’ of the Faculty of Mathematics and ‘Realism’ of the Faculty of Philology proved their strength and qualified for the finals. The ‘Eros’ team of the Faculty of Mathematics won the tournament.
At the end, the winning team was presented with a trophy, and the best speakers were presented with certificates.