Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU beynəlxalq əməkdaşlıq imkanları ilə bağlı yeni layihədə iştirak edir
Aprelin 7-də Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi və “Gələcəyə Körpü” Gənclər İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə yerli, həmçinin ətraf regionlarda yerləşən ali təhsil müəssisələrinin əməkdaşları üçün “Azərbaycanın regionlardakı ali təhsil müəssisələrinin beynəlxalq əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsinə dəstək” layihəsinə start verilib.
Layihənin məqsədi regionda yerləşən ali təhsil müəssisələrinin beynəlxalq imkanlardan yararlanmaq istiqamətində bilik və bacarıqlarının artırılması, o cümlədən müvafiq vərdişlərin formalaşdırılmasıdır.
Fərqli regionlardan 6 ali təhsil müəssisəsini, habelə 20 potensial əməkdaşı cəlb edəcək layihənin iki mərhələdə təşkil olunması nəzərdə tutulub.
İlk mərhələ Gəncə şəhərində regiondakı universitetlərdən (Gəncə Dövlət Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti, Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti və Lənkəran Dövlət Universiteti) olan əməkdaşlar üçün nəzərdə tutulub. Bu mərhələdə Avropa və beynəlxalq səviyyədə əməkdaşlığın gücləndirilməsi, “Erasmus+” və digər qrant müsabiqələri üçün layihə hazırlanması, icra olunması istiqamətində dörd günlük məlumatlandırıcı təlim kursu, təlimlərdən sonrakı mərhələdə isə bir ay müddətində layihə ekspertləri tərəfindən universitet əməkdaşları üçün onlayn formatda mentorluq proqramı həyata keçiriləcəkdir.
Xatırladaq ki, layihə Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan olunmuş “Təhsildə könüllü fəaliyyətin təşkili” qrant müsabiqəsinin qalib layihələrindən biridir.

Home | News | SSU PARTICIPATES IN A NEW PROJECT RELATED TO INTERNATIONAL COOPERATION OPPORTUNITIES
On April 7, with the support of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the organization of the "Bridge to the Future" Youth Public Union, the project "Support for the expansion of international cooperation opportunities of the higher educational institutions of Azerbaijan in the regions" was launched for collaborators of higher educational institutions located in local and surrounding regions.
The aim of the project is to increase the knowledge and skills of higher education institutions located in the region in order to take advantage of international opportunities, including the formation of relevant habits.
The project, which will attract 6 higher education institutions from different regions, as well as 20 collaborators is planned to be organized in two stages.
The first stage is intended for collaborators from regional universities (Ganja State University, Azerbaijan University of Technology, Azerbaijan State Agrarian University, Nakhchivan State University, Sumgait State University and Lankaran State University) in Ganja city. At this stage, a four-day informative training course will be held in order to strengthen European and international cooperation, project preparation and implementation for "Erasmus+" and other grant competitions, and at the post-training stage, an online mentoring program for university employees will be implemented by project experts for one month.
It should be noted that the project is one of the winning projects of the grant competition "Organization of voluntary activity in education" announced by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.