SDU-da fizionomist Rəşad Əhmədovla görüş  keçirildi
Aprelin 30-da Sumqayıt Dövlət Universitetdə SDU-nun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə fizionomist Rəşad Əhmədov tərəfindən “Üz cizgiləri” mövzusunda tədbir keçirildi.
Tədbirdə universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək tədbirin maraqlı mövzuya həsr olunduğunu, üz cizgilərinin insanın daxili aləmi və şəxsi keyfiyyətləri barədə bir çox məlumatlar verdiyini və insan şəxsiyyətinin anlaşılmasında xüsusi rola malik olduğunu bildirdi. Fizionomist Rəşad Əhmədovu iştirakçılara təqdim etdi.
Sonra fizionomist Rəşad Əhmədov üz cizgilərinin insan haqqında kifayət qədər informasiya verməsindən söz açdı. İnsanları bir-birindən necə ayırmaq, üz quruluşlarına görə onların xarakterini necə fərqləndirmək xüsusiyyətləri haqqında ətraflı məlumat verdi. Qeyd etdi ki, insan cizgilərindən danışarkən ilk növbədə gözlərə önəm vermək lazımdır. Çünki insan gözü onun qəlbinin aynasıdır. İnsanın düşüncələrini onun gözlərinə baxaraq, bilmək olur. Yalan danışan insan həmsöhbətinin gözünün içinə baxmaqdan çəkinir, gözlərini yayındırır. İnsanın saçları, burnu, yanaqları, dodaqları da xüsusi məna daşıyır. Fizionomist bu istiqamətdə maraqlı faktları diqqətə çatdırdı.
Tədbirdə bədən dili bacarıqları, mimika və jestləri anlamağın yolları və s. kimi mövzularda da geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

A MEETING WAS HELD WITH PHYSIOGNOMIST RASHAD AHMADOV AT SSU
On April 30, an event on "Facial features" was held at Sumgayit State University organized by the Trade Union Committee of SSU by physiognomist Rashad Ahmadov.
At the event, the vice-rector on Social affairs and public relations of the university, assoc. prof. Elmar Khalilov, said that the event was dedicated to an interesting topic, that facial features give a lot of information about the inner world and personal qualities of a person and have a special role in understanding the human personality. Physiognomist Rashad Ahmadov was introduced to the participants.
Then the physiognomist Rashad Ahmadov spoke about the fact that facial features give enough information about a person. He gave detailed information about how to distinguish people from each other, how to differentiate their character according to their facial structure. He noted that when talking about human features, it is necessary to pay attention to the eyes first. Because the human eye is the mirror of his heart. You can know a person's thoughts by looking into his eyes. A person who tells a lie avoids looking into the eyes of the interlocutor, diverts his eyes. A person's hair, nose, cheeks, lips also have a special meaning. The physiognomist pointed out interesting facts in this direction.
The event will cover body language skills, ways to understand facial expressions and gestures, and more. A broad exchange of views was also held on topics such as