SDU-nun alimi “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində ümumtəhsil məktəblərində mühazirə oxuyub
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin razılığı ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Təbiət elmləri fakültəsinin Biologiya və onun tədrisi metodikası kafedrasının dosenti Xanəhməd Həsənov “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində Sumqayıt Dünya məktəbində, “İstedad” və “Təfəkkür” liseylərində yuxarı sinif şagirdləri üçün mühazirə oxuyub.
Ənənəvi olaraq şagirdlər arasında elmi mövzular ətrafında məntiqi müzakirələr aparan Xanəhməd müəllim bu müzakirələr zamanı şagirdlərdə elmə-təhsilə maraq yaratmaqla yanaşı, onların dünyagörüşünün yaxşı istiqamətdə formalaşması üçün də öz zəngin təcrübələrini onlarla bölüşür.

The scientist of SSU gave a lecture in secondary schools within the framework of the ‘Green World Solidarity Year’
With the consent of the Absheron-Khizi Regional Education Department, Associate Professor of the Department of Biology and its Teaching Methodology of the Faculty of Natural Sciences of the Sumgait State University, Khanahmed Hasanov gave a lecture for senior students at the Sumgait World School, ‘Istedad’ and ‘Tafakkur’ lyceums as part of the ‘Green World Solidarity Year’.
Traditionally, teacher Khanahmed, who conducts logical discussions on scientific topics among students, creates interest in science and education during these discussions and shares his rich experiences with them for the formation of their worldview in a good direction.