Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU tələbələri “Enactus World Cup Simulation 2024” düşərgəsində iştirak ediblər
Yerləşdirilmə tarixi : 23 May 2024 15:54
SDU tələbələri “Enactus World Cup Simulation 2024” düşərgəsində iştirak ediblər
Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi, Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə 17-19 may tarixlərində Şəki İdman Olimpiya Kompleksində “Enactus World Cup Simulation 2024” düşərgəsi keçirilmişdir. Düşərgədə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Enactus komandasının tələbələri də iştirak etmiş, simulyasiya zamanı öz lahiyələrini təqdim edərək layiqincə çıxışlar etmişlər. Düşərgənin sonunda isə universitetimizin tələbələri fərqlənməyə layiq görülmüşlər.
Düşərgənin məqsədi “Enactus Azərbaycan” komandalarına biznes, sahibkarlıq və idarəetmə mövzuları üzrə peşəkarların iştirakı ilə təlimlərin keçirilməsi, “Enactus Dünya Kuboku” simulasiyasının təşkil edilməsi və Qazaxıstanda keçiriləcək “Enactus Dünya Kuboku”na Enactus Azərbaycan komandalarının praktiki hazırlaşdırılması olmuşdur.

Home | News | SSU students participated in the ‘Enactus World Cup Simulation 2024’ camp
The ‘Enactus World Cup Simulation 2024’ camp was held on May 17-19 at the Sheki Sports Olympic Complex with the support of the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, the Youth Fund and the organization of the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan. Students of the Enactus team of Sumgait State University also participated in the camp, presented their projects during the simulation and gave speeches. At the end of the camp, the students of our university were distinguished.
The purpose of the camp was to conduct training for the ‘Enactus Azerbaijan’ teams with the participation of professionals on business, entrepreneurship and management topics, to organize the ‘Enactus World Cup’ simulation and to prepare the Enactus Azerbaijan teams for the ‘Enactus World Cup’ to be held in Kazakhstan.