Tələbələrimizin istehsalat təcrübələri uğurla davam edir
Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin 4-cü kurs tələbələri 11 may 2024-cü il tarixindən 7 iyun 2024-cü il tarixinədək Sumqayıt şəhərinin idarə və müəssisələrində diplomqabağı istehsalat təcrübəsi keçirlər. Tələbələrin əvvəlki illərdə təcrübə keçdiyi strukturların siyahısı bu il yeniləri hesabına genişlənmiş və bəziləri ilə müqavilələr yenilənmişdir. Tədris proqramlarına əsasən əvvəlki illərdən fərqli olaraq bu tədris ilində təcrübə müddəti xeyli azaldılmışdır. Buna görə də, tələbələrdən az müddət ərzində daha çox şey öyrənmək tələb olunur.
Mütəmadi olaraq müəssisə və təşkilatlardan təhkim olunan təcrübə rəhbərləri ilə bərabər monitorinq həyata keçirilir. Əvvəlki təcrübələrdən özlərini yaxşı tərəfdən göstərdikləri halda müəssisə və təşkilatlar tərəfindən tələbələrin işə qəbul olunması təcrübəsi onların motivasiyasını daha da artırır.
Qeyd edək ki, yekunda təcrübə dövründə əldə edilmiş biliklərin, qazanılmış təcrübənin ixtisaslar üzrə təşkil olunmuş komissiya tərəfindən qiymətləndirilməsi həyata keçiriləcəkdir. Tələbələr hazırda Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin yerli strukturları, Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti, Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin Sumqayıt şəhəri üzrə Maliyyə İdarəsi, ASAN xidmət mərkəzi, Kapital Bank ASC, Bank Avrasiya ASC, Atəşgah Sığorta Şirkəti, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi, Sumqayıt şəhər Bələdiyyəsi, Sumqayıt Statistika şöbəsi və s. yerlərdə təcrübələrini davam etdirirlər.

Home | News | The production experiences of our students continue successfully
From May 11, 2024 to June 7, 2024, students of the 4th year of the Faculty of Economics and Management of Sumgait State University have a pre-diploma production experience in the administrations and enterprises of Sumgait city. The list of structures where students had internships in previous years was expanded this year due to new ones, and the contracts with some of them were renewed. In contrast to the previous years, according to the educational programs, the internship period has been significantly reduced in this academic year. Therefore, students are required to learn more in less time.
Regular monitoring is carried out together with experienced managers from enterprises and organizations. The experience of students being hired by enterprises and organizations when they have shown themselves to be good from previous experiences increases their motivation even more.
It should be noted that in the end, the knowledge acquired during the internship period, the experience gained will be evaluated by the commission organized by specialization. Students are currently working in the local structures of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, the State Tax Service under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, the Finance Department of the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan for the city of Sumgait, ASAN service center, Kapital Bank OJSC, Bank Eurasia OJSC, Ateshgah Insurance Company, Analysis of Economic Reforms and they continue their experience at the Communication Center, Sumgait City Municipality, Sumgait Statistics Department and many other places.