Əməkdaşlarımız Maliyyə uçotu təlimlərini uğurla başa vurublar
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının əməkdaşları, İqtisadi Araşdırmalar və Tədris Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan beynəlxalq standartlara əsaslanan Maliyyə uçotu üzrə altı ay müddətli təlimləri uğurla başa vurub.
20 iyul 2024-cü il tarixində təlimlər boyu əldə edilən biliklərin qiymətləndirilməsi ilə bağlı yekun imtahan keçirilib. İmtahanda dosent Dilarə Əmiraslanova və asistent Səmirə Seyidova uğurlu nəticə göstərərək fərqlənmə sertifikatına layiq görülüb. Baş müəllimlər i.f.d. Röya Qurbanova, Çiçək Nəcəfova, Hicran Köçərli, Sədaqət Əliyeva və böyük laborant Nuranə Bağırova da müvəffəqiyyət sertifikatı əldə ediblər. Sertifikatlar İqtisadi Araşdırmalar və Tədris Mərkəzinin Prezidenti Radil Fətullayev tərəfindən təqdim olunub.

Our employees have successfully completed financial accounting training
Employees of the Department of Finance and Accounting of Sumgait State University have successfully completed the six-month training on Financial Accounting based on international standards, organized by the Center for Economic Research and Education.
On July 20, 2024, a final exam was held to evaluate the knowledge gained during the training. Assoc. Dilara Amiraslanova and assistant Samira Seyidova were awarded a certificate of distinction after showing successful results in the exam. Head teachers PhD. on economics Roya Gurbanova, Chichek Najafova, Hijran Kocharli, Sadagat Aliyeva and senior laboratory assistant Nurana Bagirova also received a certificate of success. The certificates were presented by Radil Fatullayev, President of the Center for Economic Research and Education.