Əsas səhifə | Xəbərlər | Adam Jagiello-Rusilovski Sumqayıt Dövlət Universitetində mühazirə ilə çıxış edəcək
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Avqust 2024 20:52
Adam Jagiello-Rusilovski Sumqayıt Dövlət Universitetində mühazirə ilə çıxış edəcək
Ali təhsil sahəsində gənclər proqramlarında sosial dəyişiklik və innovasiya pedaqogikası mövzusunda effektiv bir təcrübəyə sahib sosial innovator və idarəçi olan Dr. Adam Jagiello-Rusilovski Sumqayıt Dövlət Universitetində “Təhsil proqramlarında tələbələrin təşəbbüsləri ilə yaşıl bacarıqların inkişafı” mövzusunda çıxış edəcək.
Adam Jagiello-Rusilovski “Innocamp Poland” şirkətinin akademik direktorudur və burada Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən və universitetlərin daha yaşıl və inklüziv olmasına dəstək göstərən layihələri həyata keçirir. O, Avropada ali təhsildə liderlik və dəyişiklik yaradanların kampuslarının yaradılması sahəsində 25 ildən çox təcrübəyə malikdir. Dr. Rusilovski Ashoka təqaüdçüsü və məsləhət şurasının üzvü olmaqla yanaşı həm də Ashoka U-nun Sosial İnnovasiyalar Jurnalının baş redaktorudur. O, Avropa İttifaqı və Asiya universitetlərinə BMT-nin dayanıqlı inkişaf məqsədlərinin təhsil proqramlarına daxil edilməsi və davamlılıq üçün çoxtərəfli əməkdaşlıq ilə tələbələri xidmətin tədrisinə cəlb etməklə sosial təsirlər barədə konsultasiya verir. Dr. Rusilovski Ashoka Polşanın Qdansk Universitetində, Nyu-Yorkda Kolumbiya Universitetində və Fransada INSEAD-da təhsil alıb.
SDU-da keçiriləcək bu tədbirin məqsədi yaşıl keçiddə fəal oyunçular olması üçün eksperimental öyrənmədə tələbələrə dəstək olmaq məqsədilə iştirakçıları formal və qeyri-formal alətlər və strategiyalarla təchiz etməkdir. İştirakçılar tələbələrin ekoloji dünyagörüşünün və yaradıcı problemlərin həlli və təşkilati şəbəkə ilə ünsiyyət kimi gələcək bacarıqlarının inkişafı üçün imkanların yaradılması sahəsində təcrübələrini bölüşəcəklər. Əlavə olaraq, tədbirdə dəyişiklik yaradanların kampus strategiyaları və e-portfolio kimi qiymətləndirmə alətləri daxil olmaqla, qabaqcıl universitetlərin ən yaxşı təcrübələri təhlil ediləcək.
İştirak etmək istəyən şəxslərin aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçmələri xahiş olunur. Seçilmiş iştirakçılara elektron dəvətnamə göndəriləcək.
https://forms.office.com/r/1Kv21K07gP
Tarix: 10 sentyabr, 2024-cü il
Məkan: Sumqayıt Dövlət Universiteti
Vacib qeyd: Mühazirədə yalnız elektron dəvətnamə əldə etmiş şəxslər iştirak edə bilər. Tədbir ingilis dilindən Azərbaycan dilinə tərcümə ilə həyata keçiriləcək.

Yerləşdirilmə tarixi : 28 August 2024 20:52
Dr. Adam Jagiello-Rusilowski, social innovator and an executive with a demonstrated history of impact on youth programs for social change and innovation pedagogy in the higher education industry, will deliver a speech about “Student-led development of green skills across the curriculum” at Sumgayit State University.
Dr. Adam Jagiello-Rusilowski is an academic director at Innocamp Poland, where he runs EU-funded projects helping universities to become greener and more inclusive. He has over 25 years’ experience in higher education leadership and establishing changemakers’ campuses in Europe. An Ashoka fellow and advisory board member, he is also editor-in-chief for Ashoka U’s Social Innovations Journal. He advises universities in EU and Asia on their social impact through embedding UN sustainable development goals in their curriculum and engaging students in service learning with multi-stakeholder collaborations for sustainability. He was educated at Poland’s University of Gdansk, Columbia University in New York and INSEAD in France.
The aim of this event is to equip the participants with formal, non-formal/informal tools and strategies to support the students in experiential learning to become active players in green transitioning. The participants will share their expertise in creating opportunities for developing students’ ecological worldview and future skills like creative problem solving and communicating with organizational network chain. Additionally, best practices from top universities will be analyzed including changemakers’ campus strategies and assessment tools like e-portfolio.
Those interested in participating are requested to register via the link below. Selected participants will receive an electronic invitation.
https://forms.office.com/r/1Kv21K07gP
Date: September 10, 2024
Venue: Sumgayit State University
Important Note: Those who have received an electronic invitation can attend the lecture. The event will be conducted in English with translation into Azerbaijani.