2024-cü il iyulun 29-dan avqustun 9-dək müxtəlif elmi tədqiqat işi ilə məşğul olan 30 azərbaycanlı tədqiqatçı British Council-in təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən  “Researcher Connect Online” proqramının II dalğasında iştirak edib.
27 avqust 2024 tarixində təlimi uğurla başa vuran tədqiqatçılar sertifikatların təqdimatı mərasiminə qatılmaq üçün Böyük Briyaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Azərbaycandakı iqamətgahına dəvət alıblar.
Təqdimat mərasimini giriş sözü ilə açan Britaniya Şurasının Azərbaycan üzrə direktoru Nərgiz Hacıyeva iştirakçıları salamlayıb, təlimin tədqiqatçılar üçün əhəmiyyətli olduğunu vurğulayıb.
Böyük Briyaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ferqus Auld iştirakçıları Azərbaycan dilində təbrik edərək təlimin məqsədi barədə danışıb. Fövqəladə və səlahiyyətli səfir Azərbaycanda müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən, elmi tədqiqat institutlarından tədqiqat işi ilə məşğul olan tədqiqatçılar şəbəkəsi yaradaraq dünyanın nüfuzlu universitetlərinin təlimçiləri ilə fikir mübadiləsi aparmaqla xarici təcrübədən yararlanmağın faydalı olduğunu vurğulayıb.
Çıxışını iştirakçılara elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzulamaqla bitirən Ferqus Auld və Britaniya Şurasının Azərbaycan üzrə direktoru Nərgiz Hacıyeva iştirakçılara sertifikatlar təqdim ediblər.
SDU üzrə Karyera və məzunlarla iş mərkəzinin direktoru Nəsibə Əmirbəyova, Xarici dillər kafedrasının müdiri Nigar İsgəndərova, Xarici dillər kafedrasının müəllimi Günel Vəliyeva, Fəlsəfə, sosiologiya və politologiya kafedrasının baş müəllimi Sədaqət Fətullayeva və Diferensial tənliklər və optimallaşdırma kafedrasının əməkdaşı Leyla Şadlinskaya təlimdə fəal iştirak ediblər.
Proqramın məqsədi ingilis dilində ünsiyyət bacarıqlarına malik olan tədqiqatçıların elmi işlərində innovativ yanaşma metodlarını, beynəlxalq şəbəkə üzərindən aktivliyi artırma bacarıqlarını, elmi tədqiqatın maliyyə məsələlərini, sınaqdan keçirilmiş uğurlu nəticələrini seminar sessiyalarında qrup halında müzakirə etməkdən ibarət olub. İki həftəlik, həftəiçi 3 saat olmaqla davam edən onlayn interaktiv sessiyalarda tədqiqatçılar müxtəlif ali təhsil təcrübəsi olan təlimçilərlə görüşüb, elmi tədqiqatların aparılması və indeksli nəşriyyat təcrübəsi olan mütəxəssislərlə müzakirələrdə iştirak ediblər.

Home | News | Our employees who successfully completed the second wave of the "Researcher Connect Online" program were awarded certificates
Yerləşdirilmə tarixi : 29 August 2024 17:27
Our employees who successfully completed the second wave of the "Researcher Connect Online" program were awarded certificates
From July 29 to August 9, 2024, 30 Azerbaijani researchers engaged in various scientific research activities participated in the second wave of the "Researcher Connect Online" program organized by the British Council.
On August 27, 2024, the researchers who successfully completed the training were invited to the residence of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland in Azerbaijan to participate in the certificate presentation ceremony.
Nargiz Hajiyeva, director of the British Council for Azerbaijan, opened the presentation ceremony with an introductory speech, welcomed the participants and emphasized the importance of the training for researchers.
Fergus Auld, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan, congratulated the participants in Azerbaijani and spoke about the purpose of the training. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary emphasized that it is useful to benefit from foreign experience by creating a network of researchers engaged in research from various higher education institutions and scientific research institutes in Azerbaijan and exchanging ideas with trainers of prestigious universities of the world.
Fergus Auld, who ended his speech by wishing the participants success in their scientific activities, and Nargiz Hajiyeva, director of the British Council for Azerbaijan, presented certificates to the participants.
Nasiba Amirbeyova, Director of Career and Graduate employment center at SSU, Nigar Isgenderova, head of the department of Foreign Languages, Gunel Valiyeva, Teacher of the department of Foreign languages, Sadagat Fatullayeva, senior lecturer of the Department of Philosophy, Sociology and Political Science, and Leyla Shadlinskaya, an employee of the department of Differential equations and optimization, actively participated in the training.
The purpose of the program was to discuss the methods of innovative approaches in scientific work of researchers with English communication skills, the ability to increase activity over the international network, financial issues of scientific research, tested successful results in group discussions in seminar sessions. In two-week online interactive sessions lasting 3 hours per week, researchers met with trainers with various higher education experience, participated in discussions with specialists with experience in conducting scientific research and indexed publishing.