Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun professor-müəllim heyətinin işə qəbulu prosesi uğurla başa çatdı
Sumqayıt Dövlət Universitetində SDU-nun İşə Qəbul Komissiyası tərəfindən 2024-2025-ci tədris ili üçün professor-müəllim heyətinin işə qəbulu prosesi uğurla başa çatdı.
Universitetimiz, bu il də yüksək səviyyəli mütəxəssisləri akademik heyətinin tərkibinə daxil etməyi, tədris və elmi-tədqiqat işlərində yeni nailiyyətlər əldə etməyi qarşısına məqsəd qoymuşdur.
İşə qəbul prosesi çərçivəsində universitetimiz, beynəlxalq standartlara uyğun, açıq və şəffaf seçim prosedurları tətbiq edərək, keyfiyyətli təhsilin təmin edilməsi üçün ən yaxşı namizədləri seçmişdir. Müsabiqə prosesinə yerli və xarici mütəxəssislər böyük maraq göstərmişdir. Hər bir namizədin elmi və pedaqoji təcrübəsi, ixtisas üzrə bacarıqları və tədrisə yanaşma metodları diqqətlə nəzərdən keçirilmişdir.
Bütün bunlar universitetin təhsil keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsinə, tələbələrin inkişafına və cəmiyyətin ehtiyaclarına uyğun kadrların yetişdirilməsinə böyük töhfə verəcəyinə inanırıq.

The recruitment process of professors and teachers for the 2024-2025 academic year has been successfully completed by the SSU Recruitment Commission at Sumgayit State University.
This year, our university aims to include high-level specialists in its academic staff, to achieve new achievements in teaching and scientific-research work.
As part of the recruitment process, our university has selected the best candidates for providing quality education by applying open and transparent selection procedures in accordance with international standards. Local and foreign specialists showed great interest in the competition process. Each candidate's scientific and pedagogical experience, professional skills and methods of teaching were carefully considered.
We are sure that all this will greatly contribute to the further improvement of the educational quality of the university, the development of students and the training of personnel in accordance with the needs of society.