Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində doktorantura və dissertanturaya xarici dil üzrə sınaq imtahanı təşkil edildi
Yerləşdirilmə tarixi : 29 Oktyabr 2024 13:49
Sumqayıt Dövlət Universitetində doktorantura və dissertanturaya xarici dil üzrə sınaq imtahanı təşkil edildi
Oktyabrın 25-də Dil və tərcümə mərkəzi Magistratura, doktorantura və elm şöbəsi ilə birgə doktorantura və dissertanturaya qəbul olmaq istəyən namizədlər üçün xarici dil fənni üzrə sınaq imtahanı təşkil etdilər.Sınaq imtahanının keçirilməsində əsas məqsəd doktorantura və dissertanturaya qəbul olmaq istəyən namizədlərin DİM xarici dil üzrə imtahanına daha səmərəli hazırlaşmalarına kömək etməkdir.Sınaq imtahanı DİM tərəfindən təyin olunmuş xarici dil üzrə imtahan modelinə əsasən keçirilib. İmtahan 2 saat 30 dəqiqə davam edib, speaking mərhələsi ayrıca təşkil edildi.Qeyd edək ki, imtahanda doktorantura və dissertanturaya qəbul olmaq istəyən Sumqayıt Dövlət Universitetinin namizədləri ilə yanaşı, digər ali məktəblərdən də namizədlər iştirak etdilər. İmtahan nəticələri həftə içi elan olunacaq.

Home | News | A foreign language test was organized for doctorates and dissertation students at Sumgayit State University
Yerləşdirilmə tarixi : 29 October 2024 13:49
A foreign language test was organized for doctorates and dissertation students at Sumgayit State University
On October 25, the Language and Translation Center, together with the Department of Master"s, Doctorate and Science, organized a foreign language test for candidates who want to be admitted to Doctorate and Dissertation.The main purpose of conducting the mock exam is to help candidates who want to be admitted to doctorate and dissertation to prepare more effectively for the foreign language exam of the State Examination Center (SEC).The mock exam was held according to the foreign language exam model set by the SEC. The exam lasted 2 hours and 30 minutes, the speaking stage was organized separately.It should be noted that in addition to candidates of Sumgayit State University, candidates from other universities participated in the exam, too. Exam results will be announced during a week.