Əsas səhifə | Xəbərlər | Fakültələrarası spartakiada keçirildi
Ölkəmizdə idmanın və bədən tərbiyəsinin inkişafının gündən-günə yüksəldiyi bir zamanda, şübhəsiz, ali təhsil ocaqlarında da bu sahəyə xüsusi diqqət yetirilir. Universitetimiz  dövlətimizin idmana göstərdiyi qayğıdan ruhlanaraq bu sahənin inkişafına öz töhfəsini verir. Müxtəlif turnirlərin keçirilməsi artıq ənənə halına alıb. Fevralın 9-dan 12-dək universitetimizin Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və İdman Klububnun təşkilatçılığı ilə  “Bədən tərbiyəsi və idman günü” nə həsr olunmuş əməkdaşların fakültələrarası, idmanın 3 növü üzrə: şahmat, dama, nərd  spartakiadası keçirildi.
Məntiq tələb edən intellektual oyun növü olan şahmata hər zaman yüksək maraq olub. Beləlilkə, şahmat yarışında İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin əməkdaşları I yeri, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları II yeri,  Riyaziyyat fakültəsinin əməkdaşları isə III yeri qazandılar. Qədim oyun növü olan nərd üzrə yarışda Riyaziyyat fakültəsinin əməkdaşları I yerə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin əməkdaşları II yerə, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları III yerə çıxdılar. Dama üzrə Kimya və bilologiya fakültəsinin əməkdaşları I yer, Riyaziyyat fakültəsinin əməkdaşları II yer, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin əməkdaşları isə III yerlə kifayətləndilər.
Gərgin  mübarizə şəraitində keçən yarışların, ümumi nəticələrinə görə I yeri İqtisadiyyat və idarəetmə və Riyaziyyat fakültələrinin, II yeri Kimya və biologiya fakültəsinin, III yeri isə Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları tutdular.Qalib olmuş komandalar müxtəlif hədiyyələrlə təltif olundular.

Главная страница | Новости | Межфакультетская спартакиада
Спорт и физическая культура в нашей стране развивается с каждым днем. Особое внимание этой области уделяется и в высших учебных заведениях. Наш университет, вдохновленный вниманием, уделяемым нашим государством  спорту, вносит свой вклад в его развитие. Проведение различных соревнований стало традицией. С 9 по 12 февраля по случаю «Дня физической культуры и спорта» при организационной поддержке  Профсоюзного комитета и Спортивного клуба были проведены межфакультетские спартакиады по 3-м видам спорта: шахматы, шашки, нарды.
Таким образом, на состязании по шахматам первое место заняли  сотрудники факультета экономики и управления, второе место - сотрудники факультета физики и электроэнергетики,третье место - сотрудники факультета математики. На состязании по нардам перовое место заняли сотрудники факультета математики, второе место-  сотрудники факультета экономики и управления, третье место- сотрудники факультета физики и электроэнергетики. На состязании по шашкам первое место заняли сотрудники  факультета химии и биологии, второе место - сотрудники факультета математики, третье место – сотрудники факультета экономики и управления.
В общем, после  напряженной борьбы, по результатам 3х соревнований   на первое место был удостоен   факультет экономики и управления, на второе - факультет химии и биологии, на третье место – факультет физики и электроэнергетики. Команды-победители были награждены различными призами.