Əsas səhifə | Xəbərlər | Fakültələrarası spartakiada keçirildi
Ölkəmizdə idmanın və bədən tərbiyəsinin inkişafının gündən-günə yüksəldiyi bir zamanda, şübhəsiz, ali təhsil ocaqlarında da bu sahəyə xüsusi diqqət yetirilir. Universitetimiz  dövlətimizin idmana göstərdiyi qayğıdan ruhlanaraq bu sahənin inkişafına öz töhfəsini verir. Müxtəlif turnirlərin keçirilməsi artıq ənənə halına alıb. Fevralın 9-dan 12-dək universitetimizin Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və İdman Klububnun təşkilatçılığı ilə  “Bədən tərbiyəsi və idman günü” nə həsr olunmuş əməkdaşların fakültələrarası, idmanın 3 növü üzrə: şahmat, dama, nərd  spartakiadası keçirildi.
Məntiq tələb edən intellektual oyun növü olan şahmata hər zaman yüksək maraq olub. Beləlilkə, şahmat yarışında İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin əməkdaşları I yeri, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları II yeri,  Riyaziyyat fakültəsinin əməkdaşları isə III yeri qazandılar. Qədim oyun növü olan nərd üzrə yarışda Riyaziyyat fakültəsinin əməkdaşları I yerə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin əməkdaşları II yerə, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları III yerə çıxdılar. Dama üzrə Kimya və bilologiya fakültəsinin əməkdaşları I yer, Riyaziyyat fakültəsinin əməkdaşları II yer, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin əməkdaşları isə III yerlə kifayətləndilər.
Gərgin  mübarizə şəraitində keçən yarışların, ümumi nəticələrinə görə I yeri İqtisadiyyat və idarəetmə və Riyaziyyat fakültələrinin, II yeri Kimya və biologiya fakültəsinin, III yeri isə Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları tutdular.Qalib olmuş komandalar müxtəlif hədiyyələrlə təltif olundular.

Yerləşdirilmə tarixi : 15 February 2016 12:08
In theprocess of gradual development of sports and physical culture in our country, in higher institutions also this field is given special attention. Inspiring from it our university also pays great attentito the development of this field. As we know holding various tournirs have al ready become a custom in Sumgait State University. There took place sports games festival among the colleagues of our university on three kind of sports: chess, checkers, backgammon from the 9 th of February up to 12 th  of February with the organization of Trade Union Commi tee and Sports Club. This festival was dedicated to the ‘’ Physical culture and sports day”.
So there were winners in the field of chess competition. The employees of the faculty ‘’ Eco nomics and Management’’ gained the  first place, the  participiants from the faculty ‘’ Physics and Electroenergetics” gained the second place, but the attendants fom the faculty of ‘’Mathe matics’’ were in the third place.  In the competition of backgammon: the faculty of ‘’Mathema tics’’ first place , the faculty of ‘’ Economics and Management’’ second place, ‘’Physics and Elec troenergetics’’ was in the third place. In the competition of checkers :  ‘’ Chemistry and Bio logy’’ gained the first place, the workers of ‘’ Mathematics’’ gained the second place, the atten dants from the faculty of ‘’Economics and management” were in the third place.
According to the final results the participiants of the faculty  ‘’Economics and Management’’ gained the first place, the faculty of “ Chemistry and Biology’’ second place, the  third place was gained by the attendants from the faculty of ‘’ Physics and Electroenergetics’’. The winner teams were rewarded with presents.