Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində "BOLT SERVICES AZ" MMC-nin platformasıyla xidmət göstərən taksi minik avtomobillərinin sürücüləri üçün təlimlərə start verilib
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Dekabr 2024 11:23
Sumqayıt Dövlət Universitetində "BOLT SERVICES AZ" MMC-nin platformasıyla xidmət göstərən taksi minik avtomobillərinin sürücüləri üçün təlimlərə start verilib
Sumqayıt Dövlət Universiteti (SDU) və "BOLT SERVICES AZ" MMC arasında imzalanan əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində “Taksi minik avtomobillərinin sürücüləri üçün etik davranış və avtomobil nəqliyyatı ilə sərnişin daşımalarını tənzimləyən normativ hüquqi aktlara dair xüsusi hazırlıq keçmələri üzrə Proqram”a uyğun olaraq təlimlərə start verilib. Taksi minik avtomobili sürücülərinin iştirakı ilə keçirilən təlimlərə SDU-nun müvafiq sahə üzrə təcrübəli müəllimləri təlimçi qismində cəlb olunublar. Əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində sürücülərə sərnişin daşımalarını tənzimləyən normativ-hüquqi aktlar, taksi minik avtomobilləri ilə sərnişindaşıma qaydaları, sürücü və sərnişinlərin hüquq və vəzifələri, eləcə də etik davranış qaydaları barədə təlimlər keçirilir. Qeyd edək ki, keçirilən təlimlər hər iki qurumun sosial məsuliyyətini nümayiş etdirməklə yanaşı, cəmiyyətin inkişafına töhfə vermək istiqamətində atdığı mühüm addımlardan biridir. Bu cür təlimlərin təşkil edilməsində məqsəd nəqliyyat xidmətlərinin keyfiyyətinin yüksəlməsinə, sürücülərin peşəkar bacarıqlarının artırılmasına və sərnişin məmnuniyyətinin təmin edilməsidir Təlimlərin sonunda sürücülərin Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən keçirilən “Taksi minik avtomobillərinin sürücülərinin etik davranış və avtomobil nəqliyyatı ilə sərnişin daşımalarını tənzimləyən normativ hüquqi aktlara dair xüsusi hazırlığın qiymətləndirilməsi üzrə test imtahanı”nda iştirak etmələri üçün dəstək veriləcək.

Home | News | Trainings have been launched at Sumgayit State University for taxi drivers operating on the platform of "BOLT SERVICES AZ" LLC
Yerləşdirilmə tarixi : 09 December 2024 11:23
Trainings have been launched at Sumgayit State University for taxi drivers operating on the platform of "BOLT SERVICES AZ" LLC
Within the framework of the cooperation agreement signed between Sumgayit State University (SSU) and "BOLT SERVICES AZ" LLC, trainings have been launched in accordance with the "Program for Special Training for taxi drivers on ethical behavior and regulatory legal acts regulating passenger transportation by road". Experienced teachers from SSU in the relevant field were involved in the trainings held with the participation of taxi drivers. Within the framework of the cooperation agreement, drivers are trained on regulatory legal acts regulating passenger transportation, rules for passenger transportation by taxis, rights and obligations of drivers and passengers, as well as rules of ethical behavior. It should be noted that the trainings are one of the important steps taken by both institutions to demonstrate their social responsibility and contribute to the development of society. The purpose of organizing such trainings is to improve the quality of transport services, enhance the professional skills of drivers and ensure passenger satisfaction. At the end of the trainings, drivers will be supported to participate in the "Test exam on ethical behavior of taxi drivers and assessment of special preparation on regulatory legal acts regulating passenger transportation by road" conducted by the State Examination Center.