SDU-da oxuyan əcnəbi tələbələri "Şuşa – İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Gənclər Paytaxtı 2024” Beynəlxalq Proqramında iştirak edib
2-5 dekabr 2024-cü il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı Gənclər Forumu və Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi ilə birlikdə həyata keçirilən “Şuşa – İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Gənclər Paytaxtı 2024” Beynəlxalq Proqramında Sumqayıt Dövlət Universitetinin təhsil alan əcnəbi tələbələri iştirak edib. Üç gün davam edən tədbirə İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv və müşahidəçi ölkələrin 300-ə yaxın rəsmi nümayəndəsi, gənclər və könüllülər qoşulub. Proqram çərçivəsində müxtəlif mədəni, təhsil, sosial və idman fəaliyyətləri təşkil olunub, müzakirələr aparılıb.

Foreign students studying at SSU participated in the International Program "Shusha - Youth Capital of the Organization of Islamic Cooperation 2024"
Foreign students studying at Sumgayit State University participated in the International Program "Shusha - Youth Capital of the Organization of Islamic Cooperation 2024", which was implemented by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan in collaboration with the Youth Forum of the Organization of Islamic Cooperation and the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan on December 2-5, 2024. About 300 official representatives of the member and observer countries of the Organization of Islamic Cooperation, young people and volunteers joined the three-day event. Various cultural, educational, social and sports activities were organized and discussions were held within the framework of the program.