Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) 2025/2026-cı tədris ilinin yaz semestri üçün əcnəbilərin sənəd qəbulu başladı
Sumqayıt Dövlət Universiteti 2025/2026-cı tədris ili üçün 6 aylıq hazırlıq kursunda təhsil almaq istəyən əcnəbi vətəndaşların qəbuluna start verdi.
Əcnəbi vətəndaşlar SDU-da təhsil almaq üçün https://portal.edu.az/ rəsmi elektron platformasında qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Müraciətçi tərəfindən portal üzərindən aşağıdakı sənədlərin skan olunmuş surəti əlavə edilir:
· Xarici pasportun surəti (pasportun etibarlılıq müddəti azı 1 il olmalıdır);
· Sağlamlıq haqqında arayış, o cümlədən QİÇS, Hepatit B və C viruslarının daşıyıcısı olmaması barədə müvafiq tibbi sənəd;
· Əvvəlki təhsil haqqında sənəd və əlavəsinin surəti (xarici ölkədə əldə olunmuş sənədlər üçün apostil və notariat qaydasında Azərbaycan dilinə tərcümə tələb olunur);

Sumgayit State University (SSU) started accepting applications from foreigners for the spring semester of the 2025/2026 academic year
Sumgayit State University started accepting foreign citizens who wish to study in a 6-month preparatory course for the 2025/2026 academic year. Foreign citizens must register on the official electronic platform https://portal.edu.az/ to study at SSU. The applicant attaches a scanned copy of the following documents via the portal:
· Copy of passport (the passport must be valid for at least 1 year);
· Health certificate, including an official document confirming that the applicant is not a carrier of HIV, Hepatitis B and C;
· A copy of the previous educational qualification and its transcript (documents obtained abroad must be apostilled and notarized with an official translation into Azerbaijani);