Əsas səhifə | Xəbərlər | Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə
Sumqayıt Dövlət Universitetinin professor-müəllim heyəti və tələbələri adından Sizi doğum gününüz münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edir, Sizə möhkəm cansağlığı, uzun ömür və ali dövlətçilik fəaliyyətinizdə davamlı uğurlar arzulayıram!
Sizin müdrik, qətiyyətli və uzaqgörən rəhbərliyiniz sayəsində Azərbaycan Respublikası dayanıqlı inkişaf yolu ilə inamla irəliləyir, regionda və beynəlxalq aləmdə nüfuzu getdikcə daha da möhkəmlənir. Xalq-lider-ordu birliyinin təntənəsi kimi tarixi zəfərimizlə nəticələnən müdrik siyasətiniz ölkəmizin şanlı salnaməsinə və xalqımızın yaddaşına qızıl hərflərlə həkk olunmuşdur.
Təhsil və elm sahəsinə göstərdiyiniz xüsusi diqqət, gənclərin intellektual potensialının inkişafı istiqamətində həyata keçirilən məqsədyönlü siyasət ali məktəblərin, o cümlədən Sumqayıt Dövlət Universitetinin fəaliyyəti üçün yeni imkanlar və perspektivlər açmışdır.
Bu əlamətdar gündə Sizə bir daha möhkəm sağlamlıq, tükənməz enerji və Azərbaycan naminə şərəfli fəaliyyətinizdə yeni-yeni nailiyyətlər arzulayıram!

Home | News | To the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev
On behalf of the faculty and students of Sumgayit State University, I sincerely congratulate you on your birthday, and wish you good health, long life, and continued success in your high statehood activities!
Thanks to your wise, decisive, and far-sighted leadership, the Republic of Azerbaijan is confidently moving forward on the path of sustainable development, and its influence in the region and the international community is increasingly strengthened. Your wise policy, which resulted in our historic victory as a triumph of the unity of the people-leader-army, has been engraved in golden letters in the glorious annals of our country and in the memory of our people.
The special attention you have paid to the field of education and science, and the targeted policy implemented towards the development of the intellectual potential of young people, have opened up new opportunities and prospects for the activities of higher education institutions, including Sumgayit State University.
On this significant day, I once again wish you good health, inexhaustible energy, and new achievements in your glorious activities for the sake of Azerbaijan!