Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlar arasında dama turnirində Mühəndislik fakültəsi qalib olub
Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) “Şəhərsalma və Memarlıq İli” çərçivəsində Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və İdman Klubunun təşkilatçılığı ilə universitet və Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşları arasında idman yarışları davam edir.
Fevralın 10-da keçirilən dama turnirində 8 komanda iştirak edərək bacarıqlarını nümayiş etdirib. Yarışlar iki yarımqrupa bölünərək komanda formatında təşkil olunub və iştirakçılar qalibiyyət uğrunda mübarizə aparıblar.
Turnirin nəticələrinə görə I yeri Mühəndislik fakültəsi, II yeri Filologiya fakültəsi, III yeri isə Tarix və coğrafiya fakültəsi tutub.
Qeyd edək ki, fevralın 11, 12 və 13-də voleybol üzrə yarışlar davam edəcək və turnirin sonunda qaliblər mükafatlandırılacaq.

Yerləşdirilmə tarixi : 10 February 2026 15:31
Within the framework of “Year of Urban Planning and Architecture” at Sumgayit State University, sports competitions between employees of the university and Sumgayit Technical College continue, organized by the Trade Union Committee and Sports Club. 8 teams participated in the checkers tournament held on February 10 and demonstrated their skills. The competitions were organized in a team format, divided into two semi-groups, and the participants fought for victory.
According to the results of the tournament, the Faculty of Engineering took first place, the Faculty of Philology took the second place, The Faculty of History and Geography took third place.
It should be noted that volleyball competitions will continue on February 10, 11, 12 and 13, and the winners will be awarded at the end of the tournament.