Əsas səhifə | Xəbərlər | Zəkanın Gücü: SDU-da intellektual bilik yarışı keçirildi
Aprelin 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) Tələbə Gənclər Təşkilatının təşəbbüsü ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 103-cü ildönümünə həsr olunan intellektual bilik yarışının I mərhələsi keçirilib.
Tədbirin əsas məqsədi tələbələrin asudə vaxtını daha səmərəli və mənalı təşkil etmək, onların intellektual potensialını üzə çıxarmaq, bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, eyni zamanda Heydər Əliyevin əziz xatirəsini ehtiramla yad etmək olub.
Açılış mərasimində Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək iştirakçıları salamlayıb, Ümummilli Liderin Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmləndirilməsi və milli-mənəvi dəyərlərimizin qorunması istiqamətində göstərdiyi müstəsna xidmətlərdən bəhs edib. Vurğulayıb ki, Sumqayıt Dövlət Universitetində keçirilən belə maarifləndirici yarışlar gənclərin dünyagörüşünün genişlənməsində, onların milli ruhda formalaşmasında və Ulu Öndərin zəngin irsinin daha dərindən mənimsənilməsində mühüm rol oynayır. O, iştirakçılara uğurlar arzulayaraq turnirin yüksək səviyyədə keçəcəyinə inandığını ifadə edib. Daha sonra turnirə rəsmi olaraq start verilib və zəkaların maraqlı mübarizəsi başlayıb.
Ümumilikdə 3 mərhələdən ibarət olan turnirin ilk mərhələsində 12 komanda öz biliklərini sınayaraq, çevik düşüncə və komanda ruhu nümayiş etdiriblər. Qeyd edək ki, turnirin növbəti mərhələləri 25 aprel və 9 may tarixlərində keçiriləcək.

Home | News | The Power of Intelligence: Intellectual Knowledge Competition Held at SSU
On April 11, the first stage of the intellectual knowledge competition dedicated to the 103rd anniversary of the National Leader Heydar Aliyev was held at the initiative of the Student Youth Organization of Sumgayit State University (SSU).
The main goal of the event was to organize students" free time more efficiently and meaningfully, reveal their intellectual potential, develop their knowledge and skills, and at the same time commemorate the dear memory of Heydar Aliyev with respect. At the opening ceremony, Vice-Rector for Social Affairs and Public Relations, Associate Professor Elmar Khalilov greeted the participants and spoke about the exceptional services rendered by the National Leader in strengthening Azerbaijani statehood and protecting our national and spiritual values. He emphasized that such educational competitions held at Sumgayit State University play an important role in expanding the worldview of young people, forming them in the national spirit, and more deeply assimilating the rich heritage of the Great Leader. He wished the participants success and expressed his belief that the tournament would be held at a high level. Then the tournament was officially launched and an interesting battle of wits began. In the first stage of the tournament, which consisted of 3 stages in total, 12 teams tested their knowledge, demonstrating agile thinking and team spirit. It should be noted that the next stages of the tournament will be held on April 25 and May 9.